Підлога в вашому домі – це та поверхня, яка щодня відчуває найбільші навантаження. До вибору підлогового покриття потрібно підходити уважно і відповідально, враховуючи всі ваші потреби. Ні в якому разі не варто купувати будь-який матеріал для підлоги виключно з міркувань дешевизни з кількох причин:

Дешеві варіанти ви куплятимете мінімум двічі за 4-7 років через їх швидкий знос:

 • неякісний верхній зносостійкий шар;
 • швидко псується в вологих приміщеннях;
 • деформується при зміні температури;
 • а ще гірше – шкідливі випаровування в кімнаті (тоді потрібна термінова заміна);
 • вогненебезпечна – швидко запалюється при контакті з високими температурами;
 • скрипить навіть при ідеальній укладці;
 • практично відсутнє шумопоглинання.

Цій підлозі менше пів року

Щоденний контакт з поверхнею

Тактильні відчуття грають важливу роль. Вам вирішувати: чи повинна бути підлога м’якою і пружною, жорсткою, гладкою або рельєфною, теплою або прохолодною на дотик. Від цих відчуттів (навіть якщо Ви звикли ходити в домашньому взутті або теплих шкарпетках) залежить Ваш щоденний комфорт на найближчі роки.

Підлога в дитячу – окрема тема. Діти постійно знаходяться на підлозі: повзають, грають, стрибають, і навіть малюють. Очевидно, що вибору підлоги для дитячої кімнати треба приділити більше уваги.

Підлога повинна забезпечити комфорт і гігієну в приміщенні

У зонах з частим забрудненням (передпокій, кухня) прибирання підлоги повинно бути легким та швидким, а можливість для розмноження мікроорганізмів мінімальною. У ванній кімнаті обов’язкове вологостійке покриття. У спальні і дитячій – екологічність. Якщо у Вас є домашні тварини, необхідна підвищена зносостійкість і вологостійкість по всіх приміщеннях, де вони мешкають. Це лише кілька прикладів вимог до підлогових покриттів, які не можуть поєднуватися в одному недорогому товарі.

При покупці покриття для підлоги не забувайте про Ваші плани на майбутнє, Ваше хобі та звички

Заняття спортом вдома, активні ігри та вечори танців, робота з різними матеріалами на підлозі (розкрій матеріалу, збірка чого-небудь), часті перестановки меблів – будь-які навантаження підлога повинна бездоганно переносити. Також побоювання за псування покриття не повинні турбувати Вас, якщо в будинку з’явиться дитина або домашня тваринка. У разі продажу житла якісна і надійна підлога лише додасть вартості Вашій нерухомості.

Завжди варто вибирати підлогу, створену з використанням передових розробок і технологій

Нові типи замків, лаків, сучасні способи обробки поверхонь завжди спрямовані на те, щоб зробити покриття більш зносостійким. Отже, Ваша підлога матиме найкращі властивості на момент покупки. Супутні товари та монтаж покриття також повинні відповідати сучасним технологіям, тоді підлога прослужить Вам довго і не застаріє «морально», через 5-10 років.

Як приклад, структура ламінату Parador:

 • Виключно зносостійкий зовнішній захисний шар з смоли меламіну.
 • Декоративний шар, надрукований із застосуванням високовартісних декорів з органічних фарб.
 • Вологовідштовхувальна зворотна сторона.
 • Несуча плита зі спеціальним захистом від набухання.
 • Запатентована механіка «клік».

Важлива причина не економити на підлоговому покритті – це складність його часткової або повної заміни

Скупий платить двічі: знову потрібно купувати (докуповувати) матеріал, платити за укладку і витрачати час. Навіть, якщо покриття з високими характеристиками коштує в два рази дорожче, ніж його дешевий аналог, варто замислитись, як довго зможуть прослужити Вам обидва товари. У більшості випадків економія на покупці зараз обернеться необхідністю зробити новий ремонт набагато раніше, ніж Ви планували.

Порада: якщо ваш бюджет не дозволяє купити те, що ви дійсно хочете, а відкладати ремонт не можна, то придбайте найкращі варіанти в іншій товарній групі покриття. Наприклад, якщо Ви хочете паркетну дошку в приміщення з високим навантаженням, а бюджет дозволяє розглядати тільки найдешевші варіанти – краще купіть хороший якісний і екологічний ламінат. Якщо немає можливості придбати ламінат з хорошою вологостійкістю – купуйте посилений побутовий лінолеум. Якщо не можете дозволити собі килим необхідного розміру і форми – розглядайте ковролін. Головне не забувати про те, що середня ціна покриттів на ринку не може сильно відрізнятися. Якщо Вам пропонують паркетну дошку за ціною ламінату, лінолеум за ціною підкладки, а плитку ПВХ за ціною побутового лінолеуму – будьте впевнені: тут є дуже серйозні нюанси, які можуть вплинути на якість Вашої підлоги.

Бажаємо Вам приємного і простого вибору!