Масивна дошка сьогодні виготовляється з використанням найрізноманітнішої сировини. Тому  виникають цілком логічні запитання – з яких порід дерева виготовляють масивну дошку?

Породи деревини, з яких роблять масивні дошки

Ось найбільш поширені варіанти:

Дуб. Масивна дошка з дуба сьогодні є найпопулярнішою. Така популярність обумовлена ​​тим, що ця деревина дуже зносостійка, довговічна і міцна. Колірна гамма покриття різноманітна – відтінки варіюються від світло-жовтого до медово-коричневого. Згодом дубова дошка злегка темніє, що додає покриттю романтичний наліт старовини.

Червоне дерево мербау. Це екзотичне дерево виростає в тропічних країнах – на Філіппінах і в Малайзії. Масивна дошка з мербау дуже естетична і міцна. Діапазон кольорів варіюється від світлих червоно-коричневих відтінків до дуже темних, майже чорних, з вкрапленням жовтих прожилок.

Крім усього іншого, деревина мербау містить особливі маслянисті речовини, які роблять підлогове покриття дуже твердим і стійким до вогкості, завдяки чому дошка десятиліттями не розсихається.

Ясен. Масивна дошка з ясена популярна сьогодні завдяки тому, що деревина цієї породи дерева по міцності перевершує дуб, але при цьому залишається гнучкою і еластичною. Колірна гамма варіюється від забарвлення топленого молока до глибокого шоколадно-коричневого.

Клен. Масив з клена довговічний і міцний. Колірна гамма підлогового покриття відрізняється теплими світлими відтінками від молочно-білого до янтарно-жовтого. Такі забарвлення надають вишуканість інтер’єру і є прекрасним контрастом для меблів темних тонів.

Бук. Масивна дошка з бука – це гідна альтернатива дорогому дубу. Бук росте довго і повільно, дерева цієї породи живуть до 600 років. Крім міцності і довговічності, масивна дошка з бука славиться красивою однорідною текстурою. Діапазон кольорів варіюється від кольору слонової кістки до насиченого жовтувато-коричневого.

Американський горіх. Він росте в основному в Північній Америці. Масив з американського горіха відрізняється щільністю, твердістю і зносостійкістю. Деревина цієї породи має темний рівномірний відтінок, що варіюється від насиченого темно-коричневого до майже чорного. Також поверхня покриття рівна, з красивою текстурою.

Венге. Це екзотичне дерево росте в Африці. Деревина венге просякнута особливими маслянистими речовинами, які захищають її від гниття. Масивна дошка з цього дерева дуже важка, міцна, вона не боїться вологи. Відтінки варіюються від сірувато-коричневих тонів до глибоких чорних.

Тикове дерево. Воно родом з Бірми, Індонезії, Таїланду і Суматри. Деревина тикового дерева дуже міцна і відрізняється чудовою твердістю. У ній міститься велика кількість природних масел, і тому масивна дошка, зроблена з тика, десятиліттями не розсихається, не боїться вогкості і не схильна до гниття. Колірна гамма покриття варіюється від медово-жовтої до темно-коричневої.

Граб. Це дерево славиться своєю надзвичайною твердістю, міцністю і щільністю деревини. Масивна дошка з граба відрізняється неймовірною зносостійкістю і довговічністю. Варіантів забарвлень багато – від найніжнішого жовтого до насиченого шоколадно-коричневого. Масивна дошка з граба відрізняється надзвичайно рівною, елегантною текстурою.

Вибираючи масивну дошку з дерева різних порід для свого будинку, пам’ятаєте, що ви купуєте благородний природний матеріал, який наповнить ваш інтер’єр теплотою і вишуканістю.