Вибір підлоги, яка краще підійде в дитячу кімнату,  вимагає трохи більше часу для роздумів, оскільки він повинен відповідати конкретному списку вимог.

Вимоги для підлоги в дитячу кімнату:

  • Легка в обслуговуванні
  • Легко чиститься
  • Безпечна для дітей
  • Антиковзання
  • Відповідає стилю будинку

Важливо дотримуватись цих жорстких критеріїв. Не кожен тип підлоги підійде. Перш ніж ми розберемося, які варіанти підлоги будуть працювати, давайте усунемо ту, яка не буде.

Чого уникати

Ми пропонуємо уникати підлоги з плитки та каменю по кількох зрозумілих причинах. По-перше, більшість плиток надзвичайно тверді, що робить їх небезпечними для падіння і вони до того ж слизькі. По-друге, плитка для підлоги з натурального каменю може бути пористою. Пориста підлога в дитячій кімнаті погана з ряду причин, більшість з яких стосується розливів. Все, що пролилося на пористу поверхню, буде складно прибирати.

Що підійде

Паркетна дошка, ламінат, вінілова підлога та ковролін – це наші чотири найкращі рекомендації для підлоги в дитячу. Хоча перші три легше чистити, ковролін набагато м’якший і менш слизький для прогулянки. Він чудово підходить для немовлят, оскільки вони вперше починають повзати і вчаться ходити. Паркетна дошка – це м’якший матеріал, ніж ламінат, але ламінат чистити навіть простіше. Якщо ви не впевнені між ковроліном та ламінатом, можете обрати ламінат з красивим якісним килимом поверх нього в певній частині кімнати.

Це дозволяє отримати найкраще з обох світів. Чудово виглядає, безпечно для дитини та затишно для батьків.

Для непосид, які перевертають кімнату кожні десять хвилин, ідеально підійде вінілова підлога – надзвичайно міцна, тепла, пружна, і, найголовніше, водостійка.

Загалом, підлога вашої дитячої кімнати вимагає трохи обізнаності з якостями кожного типу.

Ось коротка характеристика

Паркетна дошка

Виготовляється з декількох шарів натуральної деревини. Повністю екологічна. Відома тим, що міцна і проста в чищенні. Вона є прекрасним варіантом для кімнати дитини через свою довговічність і через те, що не вбирає алергени або хімічні речовини. Мінуси – потребує додаткового догляду час від часу.

Якщо ви вирішили обрати паркетну дошку, то обов’язково включіть килим в свій список, особливо коли ваш малюк на етапі повзання. Також можете прочитати порівняльну статтю по паркетній дошці і ламінованій підлозі.

Коркова та бамбукова підлога

Як екологічно чисті варіанти, пробка та бамбук пропонують унікальну альтернативу листяному дереву. Здебільшого пробка та бамбук пропонуються у такій же кількості кольорів та оздоблень, як і листяна деревина, але за меншої вартості і кращої стійкості матеріалів.

Слід враховувати, що пористий характер матеріалу може ускладнити чистку і, швидше за все, в щілини потраплятимуть шкідливі алергени, пил та цвіль.

Ковролін і килим

Для надзвичайно затишної дитячої дитячої кімнати килим та ковролін залишаються популярним вибором. Однак килимове покриття може легко накопичувати алергени, пил і цвіль, і їх чистити набагато складніше. Килим потрібно регулярно пилососити.

Ще одним ризиком для килима є шкідливі ЛОС або леткі органічні сполуки, які викидаються з нього. Якщо ви вирішили взяти його, переконайтесь, що ви вибрали килим з низьким рівнем ЛОС. Часто синтетичні килими містять менше вмісту ЛОС, ніж природні килими, але все ж переконайтесь в якості перед покупкою.

Ламінат і вініл

Декілька останніх років ламінат був одним із найулюбленіших варіантів підлоги через свою доступність, міцність та реалістичне відтворення структури деревини. Ламінована підлога популярна і сьогодні. Тим більше, що технології виробництва постійно вдосконалюються. З іншої сторони, вінілова підлога мало знайома пересічній людині і відповідно поки не дуже поширена в дитячих кімнатах. Але цей факт зовсім не свідчить, що вона поступається ламінату. Навпаки, ми вважаємо, що найближчим часом вініл завоює набагато більші симпатії. Причиною для цього є його надзвичайна якість. Крім того, вініл теплий, пружний, зовсім не боїться води – це ідеально для дитячої кімнати. А як на рахунок краси? Будьте спокійні – тут також неймовірно реалістичне відтворення дерева та інших оригінальних текстур. Якісна вінілова підлога з Європи найкраще підійде в дитячу кімнату