Якщо ви вирішили купити ламінат, ось стаття про його плюси та мінуси. Прочитайте перед покупкою.

Ламінат – це підлогове покриття, що імітує паркет. Це підлога зі своїми перевагами і недоліками. На відміну від природних покриттів він виготовлений не з деревини, а з пресованої під тиском при високих температурах HDF плити, на яку нанесений декоративний шар на полімерній основі, захищений зносостійкого плівкою. Зовні відрізнити ламінат від іншого підлогового покриття з натурального дерева, наприклад паркету, досить складно. Сьогодні виробництво цього покриття сильно розвинене, і текстура може імітувати не тільки всі сорти деревних порід, а й інші види матеріалів, наприклад, мармур, граніт, а також всілякі візерунки і навіть картини.

Конструкція ламінату

  • Верхній шар – захисне покриття з меламінових смол, що дає стійкість до механічних впливів і тривалих навантажень.
  • Декоративний шар – папір, спеціально оброблений, імітує різні види натурального дерева або інші дизайнерські рішення.
  • Картон – просочений смолою крафт-папір (на нього приклеєний пластик з малюнком).
  • Основний шар – HDF плита (деревно-волокниста плита високої щільності). В основному виробниками використовуються вологостійкі HDF плити для перешкоди набухання панелей в замковому з’єднанні при попаданні вологи між швами.
  • Стабілізуючий шар призначений для стабілізації геометричних параметрів всієї плити.

Плюси ламінату

Виріб досить стійкий до стирання, навантажень і тиску. На ньому не залишаються вм’ятини та інші сліди від важких предметів, по ньому можна пересувати меблі з коліщатками, не боячись залишити подряпини або потертості.

Покриття відмінно переносить високі температури. Ламінат не вимагає повторних циклювань і поліровок, що властиво паркетній дошці, його досить протирати вологою ганчіркою.
Це екологічно чистий продукт. Він не містить отруйних хімічних речовин, які шкодять здоров’ю людини, що не накопичує на собі бактерії і бруд, гіпоалергенний і з упевненістю може бути використаний в дитячих кімнатах.

Панелі легко монтуються. Укладання можна здійснювати на підлоги з ПВХ, підлоги з підігрівом, з відкритим швом, дерев’яні підлоги, або лінолеум.

Довговічність матеріалу. При грамотному укладанні, ламінована підлога служить більше 20 років.

Оптимальні ціни на даний вид продукту. Вартість покриття значно нижче вартості паркетної дошки.

Мінуси ламінату

Навантаження на поверхню. Варто враховувати, що ламінат підрозділяється на кілька класів допустимого на нього навантаження. Експлуатаційні якості цього покриття 31, 32, 33 класів підходять для укладання в квартирах. 31 – низький рівень навантаження, допускається укладання в спальні, коморі або кабінеті. 32 – середній рівень навантаження, для укладання в дитячій кімнаті або вітальні. 33 – високий рівень навантаження, витримає випробування в передпокої, їдальні або кухні. Зниження вартості і терміну служби на цей продукт залежить від зменшення класу міцності. Звертаємо увагу, що найкраще купувати ламінат з запасом міцності для впевненості в збільшенні терміну його служби.

Вимоги до поверхні, на яку буде покладено підлогу. Шар повинен бути сухим і міцним і грамотно підготовлений, неприпустима наявність перепадів поверхні більше 3 мм на 1 м2. При укладанні ламінату на лінолеум або дерев’яну підлогу дотримуватися всіх встановлених правил досить складно. Для того щоб в подальшому виключити скрип підлоги при ходьбі, необхідно розібрати дерев’яні дошки від старої підлоги.

Боязнь вологи. Через надмірне потрапляння вологи між стиками панелей ламінат може розкришитися або розтріскатись. Тому при укладанні бажано обробити місця з’єднань водозахисним розчином. Для укладання на кухні це не найкращий варіант для вибору, але якщо Ви все-таки мрієте саме про нього, то вибирайте клейовий. Він підходить для більш вологих приміщень.

Пузиріння і здуття ламінату. Проблема може виникнути при порушенні технології укладання підлогового покриття “плаваючим” методом.

Скрип покриття. Такий результат вірогідний при настилі на нерівну поверхню або на старе дерев’яне покриття. Для шумоізоляції можна скористатися корковим покриттям товщиною 2-4 мм, як підстилаючих шаром.

Економія. Заощадити вийде тільки на дешевому і неякісному ламинаті. Якщо ж Ви надасте перевагу покриттю більш високого класу, то ціна його буде порівнянна з вартістю паркетної дошки.

Ми пропонуємо тільки дорогий ламінат.