Існує кілька методів укладання дерев’яної підлоги, як інженерної, так і суцільної. У цій статті ми дамо поради та розглянемо плюси і мінуси вибору методу установки на клей.

Перш ніж ви почнете

Перед початком установки важливо провести ретельний огляд на робочому місці. Переконайтеся, що система опалення, вентиляції та кондиціонування повітря знаходиться в робочому стані, а підлогу повністю адаптовано до температури і вологості, при яких буде підтримуватися приміщення.

Підлога буде приклеєна безпосередньо до основи (чорнової підлоги) за допомогою клею. З урахуванням сказаного, одним з найбільш важливих факторів при укладанні на клей буде чорнова підлога.

Чорнова підлога

Підготовка чорнової підлоги має вирішальне значення на всіх будівельних майданчиках, але особливо це стосується приклеювання. Підготовка може включати шліфування, зачистку, вирівнювання, заповнення поглиблень або установку абсолютно нової чорнової підлоги. Загальна рекомендація при вирівнюванні чорнової підлоги – не допускати різниці в висоті більш ніж 5 мм в межах діаметру 3м. Для бетонної плити важливо правильно виміряти вологість. Бетонна плита вимагає належного захисту від парів вологи під нею і належного дренажу. Коли підготовка чорнової підлоги завершена і вона вирівняна, пора вибирати клей.

Клеї

Не всі клеї однакові. Вибираючи клей, що підходить для вашого проекту, подумайте про те, який клей для підлоги спеціально призначений для вашого варіанту. Тверда деревина – це натуральний продукт, який розширюється або стискається при зміні вологості, оскільки вона поглинає або втрачає вологу. Відмінність клеїв для твердих порід деревини полягає в тому, що вони створені з урахуванням природних характеристик деревини. Такий клей спеціально розроблений, щоб бути більш еластичним, ніж інші клеї. Еластичність клею гарантує, що деревина буде мати достатньо місця для розширення і стиснення, не викликаючи тріщин або відшаровування клею. Неправильна підготовка підлоги, використання неправильного клею або нанесення неправильної кількості – все це поширені помилки при невдалому укладанні підлоги. Деякі клеї для деревини твердих порід також містять елементи, які діють як вологозахисний бар’єр і / або звукопоглинальні. Обов’язково враховуйте всі ці особливості при виборі клею. Далі перейдемо до установки.

Клей для дерев'яної підлоги

Клей для дерев’яної підлоги EUROGOLD

Монтаж

Після того, як ви вирішили використовувати клейовий метод установки дерев’яної підлоги, переконайтеся, що ви залишили досить великий зазор розширення, в залежності від обраного вами виробу з твердої деревини, від стіни, щоб деревина могла стискатися і розширюватися. Клей наноситься на ділянку чорнової підлоги, до якої будуть приклеюватися дошки, за допомогою спеціального шпателя. Під час установки обов’язково обробляйте невеликі ділянки за раз. Не наносіть клей заздалегідь по всій основі, так як він висохне до того, як ви доберетеся до цієї області. Крім того, періодично під час установки піднімайте дошку після того, як ви її розмістили, щоб переконатися, що у вас є повне покриття клею на зворотному боці підлогового покриття. Це гарантує, що ваша підлога залишиться прикріпленою до основи на довгі роки. Після укладання підлоги найкраще дати клею висохнути протягом 24 годин. В цей час по підлозі не можна ходити. Кількість використовуваного клею регулюється розміром шпателя і може залежати від того, чи потрібні вам пароізоляційні властивості.

Плюси:

  • Професійно розглядається як постійний метод установки.
  • Менше прогину між підлогою і основою, отже, менше шансів для скрипу.
  • Можливість використання молдингів / переходів для прихованого монтажу

Мінуси:

  • Клей збільшує загальні витрати на підлогу.
  • Не так зручно для самостійного використання, як плаваюча установка
  • Може знадобитися ретельна підготовка чорнової підлоги.

Замовляйте безкоштовний замір вологості / міцності стяжки

ВИ ЗЕКОНОМИТЕ НА МАТЕРІАЛІ ТА ОБЛАДНАННІ

ЗАМОВИТИ