Інженерна дошка – це популярний будівельний матеріал, який отримують шляхом переробки твердих порід натуральної деревини. По суті, інженерна дошка – це різновид дерев’яного паркету з основою з декількох шарів фанери. Функцію несучого шару виконує багатошарова фанера, лицьовий шар ламелі виконується з натуральної деревини цінних порід. За своїм зовнішнім виглядом інженерна паркетна дошка практично не відрізняється від натурального паркету і дерев’яного масиву. Різниця полягає в будові внутрішньої структури і матеріалі нижніх шарів:

 • Лицьова сторона ламелей може виконуватися з твердої деревини цінних порід, наприклад пиляного шпону дуба, каштана, ясена та навіть червоного дерева. Товщина верхнього шару становить від 4 до 10 мм.
 • Середній шар товщиною від 11 до 15 мм виконаний з міцної фанери з просоченням полімерним складом.

Інженерна дошка випускається товщиною від 12 до 25 мм, довжиною ламелей від 300 до 3000 мм. Ширина дошки складає від 60 до 500 мм. Для спрощення монтажу в дошці передбачено замкове click з’єднання за принципом «паз і шип».

Установки інженерної дошки по стяжці

Технологія укладання інженерної дошки на стяжку пропонує два способи кріплення дерев’яних ламелей: фіксація клеєм безпосередньо до бетонної підлоги і кріплення шурупами до фанери, заздалегідь приклеєної до бетонної стяжки.

Детальна інструкція: як правильно укладати інженерну дошку на стяжку, починається з підготовки основи і вибору клею.

Порядок проведення підготовчих робіт:

 1. Розбирання бетонної стяжки перфоратором або електричним відбійним молотком. Якщо старе покриття зруйновано на 25%, верхній шар знімається повністю.
 2. Поверхня підлоги очищається від дрібних бетонних крихт і пилу. Щоб не піднімати стовп пилу при збиранні, поверхня бетонної плити злегка зволожується і подальше прибирання виконується будівельним або побутовим пилососом.
 3. Рівень чистої підлоги відбивається нівеліром або гідрорівнем і суцільною лінією відзначається по периметру стін.
 4. На очищену бетонну плиту укладають металеву арматурну сітку.
 5. По поверхні розміщують маякові рейки з кроком до 1 метра. Верхній рівень маяків розташовують в горизонтальній площині на одній позначці.
 6. Для компенсації вібраційних зусиль, що передаються від підлоги до стін, по нижньому периметру приміщення прокладають демпферну стрічку. Верхній край стрічки повинен виступати за верхню поверхню підлоги на 20 мм.
 7. Бетонну основу заповнюють пластичною цементно-піщаною сумішшю і накривають поліетиленовою плівкою до кращого схоплювання розчину.
 8. Коли розчинна суміш затвердіє настільки, що по ній можна ходити, поверхню стяжки затирають поліуретановою теркою. Процес нагадує затирку штукатурки стін: твердий застиглий шар злегка змочують водою і ретельно розтирають до гладкості.

В результаті такої обробки стяжка виходить з ідеальною поверхнею і повністю готова до наклеювання дошки.

Підготовка бетонної стяжки

До поверхні бетонної стяжки пред’являються наступні вимоги щодо якості:

 • Стяжка повинна бути рівною, максимальний перепад становить не більше 1% на один метр підлоги. Горбисті нерівності видаляються, усадочні тріщини і западини заповнюються ремонтним розчином. Якщо чорнова поверхня занадто нерівна і шорстка, доцільно по бетонній або цементно-піщаній стяжці налити тонкий шар самовирівнювальноюї полімерної маси товщиною в 2 – 3 мм. Після висихання виходить ідеально рівна поверхня, повністю готова до монтажу дерев’яних ламелей.
 • Поверхня стяжки повинна бути міцною до навантажень на стиснення і лінійного температурного розширення.
 • У приміщенні, де буде укладатися дерев’яне підлогове покриття, температура не повинна опускатися нижче + 18 ° С, рівень вологості не повинен перевищувати 55%.
 • Бетонна основа повинна бути ідеально чистою, очищеною від пилу, плям клею і фарби.

Підготовка інженерної дошки і клею

В технології укладання інженерної дошки по бетонній стяжці будь-яким способом важливе місце займає адаптація закупленого матеріалу до мікроклімату приміщення, де планується пукладка підлогового покриття. Тому коробки з дошкою розпаковують і залишають в приміщенні на 3 доби для акліматизації.

Вибір клею

Клей вибирають з урахуванням способу укладання матеріалу. Для наклеювання фанери підійде клей середньої фіксації, укладка інженерної дошки на стяжку без фанери виконується сумішшю з посиленими клеючими властивостями.

Якісна укладка інженерної дошки на стяжку з клеєм багато в чому залежить від добре підібраного клеючого засобу. Від якості фіксації залежить тривалість експлуатації підлогового покриття. В даний час для застосовують такі види розчинів:

 • Дисперсійний клей.
 • Клеюча маса на розчинниках.
 • Двокомпонентний реактивний розчин.

Щоб укласти інженерну дошку на стяжку необхідно вибрати високоеластичний клей, здатний гасити можливі напруги між бетонною стяжкою і фанерною підставою ламелей.

Клеюча маса зазвичай випускається в пластикових відрах по 10 кг і 20 кг, середня витрата клею становить від 1,0 до 1,2 кг / м2.

Порядок укладання дошки на бетон

Укладання інженерної дошки на стяжку без фанери виконується по ретельно підготовленій поверхні бетонної стяжки:

 • Щоб поліпшити адгезію клею, чорнову поверхню підлоги обробляють спеціальним грунтом. Грунтовку наносять валиком за два рази після повного висихання попереднього шару. Таким чином проводиться знепилювання бетонної стяжки і збільшуються її вологовідштовхувальні властивості.
 • Після повного висихання грунтовки на бетонну стяжку наноситься підготовлена ​​клеюча суміш і укладають дошку. У вузьких приміщеннях ламелі монтують в поперечному напрямку.
 • Укладання починають з дальнього кута кімнати, поступово переходячи до виходу.
 • Клей наноситься на попередньо оброблену ґрунтовкою бетонну стяжку зубчастим шпателем.
 • Дошки укладають на клей, щільно притискають до основи і злегка простукують молотком – киянкою.
 • Виступаючий розчин відразу прибирають, не допускаючи попадання на лицьову сторону ламелей.
 • Термін висихання клею залежить від температури в приміщенні. В середньому для повної фіксації клею з дошкою досить 36 годин.
 • Укладання інженерної дошки на стяжку в сполученні підлоги і стіни виконується з невеликим проміжком від 10 до 12 мм, що враховує температурне розширення матеріалу в умовах підвищеної вологості в приміщенні. За таким же принципом настилається підлога з ламінату. На практиці досвідчені паркетники укладають в місцях примикання стіни до підлоги невеликі обрізки ламелей.
 • Після настилання інженерної дошки зазори між стіною і покриттям підлоги закриваються декоративним плінтусом одного тону з паркетом.

Наклеювання на фанеру

Існує ще одна технологія укладання інженерної дошки на стяжку по попередньо наклеєній на підлогу фанері:

 1. На підготовлену бетонну підлогу монтують вологостійку фанеру типу OSB або деревно-стружкові плити (ДСП) товщиною від 10 до 25 мм. Листи укладають на клей зі зміщенням швів в шаховому порядку.
 2. Крім клею фанеру закріплюють до бетонної стяжки саморізами по дереву або дюбелями типу «швидкий монтаж». Розмір саморізів залежить від товщини фанерного листа.
  Підкладку з фанери вирівнюють по одному рівню.
 3. Інженерну дошку кладуть на клейову суміш на основу з фанерних листів.

Для поклейки найкраще застосовувати двокомпонентний поліуретановий клей, який гарантує міцне зчеплення ламелей з поверхнею фанери. Дерев’яні ламелі сполучають між собою замковими з’єднаннями і закріплюють шурупами по дереву.

Інженерна дошка – це прекрасна можливість прикрасити свій будинок практичними красивим дерев’яним покриттям, яке не поступається за якістю дорогому паркету.

Дізнатись вартість