Існує багато факторів, які слід врахувати, щоб правильно вибрати інженерну дошку. Така підлога поєднує в собі кілька шарів деревини та шпону з масиву дерева. Сумісна з системами теплих підлог і може похвалитися високим рівнем толерантності до вологи. Завдяки шпону з масиву деревини, інженерна дошка демонструє приголомшливий вигляд дерева за нижчу вартість. Доступна у різноманітних породах, кольорах та обробці.

Придатність для приміщення

Як правильно вибрати інженерну дошку з максимальною довговічністю? Спочатку переконайтеся, що підлога підходить для приміщення, де ви плануєте її встановити. Наприклад, тверда деревина не сумісна з ділянками, схильними до вологи або системами теплої підлоги.

Інженерна дерев’яна підлога – це дуже універсальний варіант. Вона добре справляється в зонах підвищеного ризику, таких як кухні, а також у зонах із великою прохідністю, таких як коридори. Наш перелік придатності кімнат дає короткий огляд, де ми рекомендуємо встановлювати, де бути обережними, а де уникати.

Вітальня

Будучи підлоговим покриттям високого класу, інженерна дерев’яна підлога миттєво задає атмосферу кімнати. Виявляючи весь характер і чарівність твердої деревини через її справжні дерев’яні сучки та зерна, твердий шпон надзвичайно важко відрізнити – навіть для експертів!

Гарантоване залишення тривалих вражень для гостей. Придбання підлоги з інженерної дошки ідеально підходить для перевтілення вітальні , де ви, найімовірніше, приймаєте своїх гостей і де комфорт і стиль є ключовими.

Передпокій, площадка та сходи

Інженерна дошка – це надійний дерев’яний настил з високим рівнем зносостійкості, який  ідеально підходить для залів, майданчиків та сходів. Твердий шпон можна шліфувати та повторно обробляти, щоб відновити будь-які ознаки зносу, захищаючи довговічність підлоги. Інженерний дуб особливо популярний у цих районах завдяки якості та твердості деревини.

Спальня

Як показує досвід, люди дуже прискіпливо і довго обирають “свій” стиль підлоги в спальню. Існує величезний вибір ширини дощок та конструкцій, щоб доповнити обраний вами вигляд.

Більш темні відтінки підлоги чудово підходять для контрасту зі світлим декором. Тоді як світлі асортименти підлог ідеально підходять для відбиття світла та освітлення темних колірних схем. Особисті уподобання допоможуть вам вирішити, який асортимент найкращий для вас.

Кухня

Радимо дотримуватися обережності при встановленні деревини на кухні через ризик високого вмісту вологи. Попри те, що інженерна деревина перевершує будь-який інший асортимент дерев’яних підлогових покриттів завдяки своїй здатності розширюватися та стискатися, не варто цим зловживати.

Ванна кімната

Через надмірний вміст вологи ми не радимо встановлювати або купувати інженерну дошку для ванної кімнати. Натомість ми радимо обрати розкішну вінілову підлогу  (LVT). Цей тип підлоги ідеально підходить для приміщень, чутливих до високого рівня вологи.

Тепла підлога

Забезпечуючи максимальний комфорт під ногами, інженерна дошка сумісна з системами теплих підлог. Під час встановлення ми рекомендуємо підвищувати температуру з кроком 1 ° C. Це дозволяє підлозі повільно регулювати надлишок тепла. Показник також ніколи не повинен перевищувати 27 ° C.

Рекомендується, щоб шпон із масиву дерева був товщиною не більше 5 мм, а вся дошка менше 18 мм. Це робиться для того, щоб тепло ефективно проходило.

Склад інженерної дошки

Будівництво інженерної дошки – це те, що відрізняє її від інших типів підлоги. Вона складається або з шарів серцевини HDF або фанери, пов’язаних між собою надзвичайним тиском та спеціальним клеєм. Саме цим створюються вдосконалені рівні стабільності, якими славиться інженерна дерев’яна підлога. Завдяки розширенню підлоги створюється вражаюча толерантність до вологи та коливань температури.

Потім шпон з натуральної деревини покриває основу, надаючи інженерній дошці справжнього вигляду і тактильного відчуття дерева, одночасно підвищуючи її довговічність. Товщина цього верхнього шару може відрізнятися – зазвичай десь від двох до шести міліметрів. Можливість шліфування та оздоблення цього шару означає, що ваша дерев’яна підлога виглядатиме ідеально протягом багатьох років.

Доступність

Як дешевша альтернатива масивній дошці, тривалість життя інженерної дошки разом із вражаючим зовнішнім виглядом виправдовує її високий рейтинг. Відомо, що дерев’яна підлога додає вартості вашому будинку. Придбання підлоги, що виготовляється з інженерної дошки, буде швидше інвестицією для вашого будинку, ніж імпульсивною покупкою.