При пошуку нової підлоги часто виникає дилема – чи варто вибирати підлогу з масиву, чи ламінат? У обох варіантів є плюси і мінуси, однак ця стаття допоможе вам визначити, що найкраще для вас, вашого способу життя, вашого бюджету та вашого будинку.

Завжди стильна, підлога з масиву дерева є дуже бажаним вибором протягом десятиліть. Наповнена характером, з витонченими лініями та автентичним природним виглядом, масивна дошка додає елегантності будь-якому стилю приміщення, будь то традиційний, сучасний чи навіть арт-деко.

Ламінована підлога вважається недорогою альтернативою дерев’яній підлозі, і завдяки значним удосконаленням у виробничому процесі ламінат стає все більш природним на вигляд і продається у величезній кількості кольорів та стилів.

Ціна

Різниця у вартості між підлогою з масиву та ламінатом може бути значною. Тому це може мати великий вплив на ваш вибір.

Масив дерева

Підлога з масиву чи ламінат?

Ціна твердої деревини може варіюватися і залежить від:

  • Наскільки екзотичні дерева.
  • Сорт деревини.
  • Розмір дерева (наприклад, чи хочете ви вузькі або широкі дошки). Ширші дошки можуть коштувати дорожче через необхідність вирізати їх з центру дерева.
  • Товщина деревини – чим товстіша деревина, тим довше вона прослужить.

Незалежно від наведених вище відхилень, вартість твердої деревини значно вища при купівлі та монтажі, ніж ламінат.

Ламінат

Використовуючи передові фототехнології, виробники вкладають фотозображення дерев’яної дошки між захисним шаром і основою високої щільності.

Процес виготовлення в поєднанні з дешевшими матеріалами дає змогу продавати ламінат за зниженою ціною. Крім того, завдяки простому встановленню клацанням (замкова система), витрати на встановлення також набагато нижчі.

Стійкість

Важливим фактором, який слід оцінити при виборі підлоги з масиву дерева або ламінату, є навантаження / зношення підлоги.

Підлога з масиву дерева

Тверда деревина є відносно стійкою до подряпин, однак гострі камені, пісок або важкі меблі, що тягнуться по підлозі, можуть спричинити подряпини, а інтенсивний рух може призвести до зносу. Проте можуть бути введені профілактичні заходи, наприклад, килимок біля вхідних дверей, щоб ловити сміття при вході, підкладки під ніжками меблів та регулярне підмітання.

Все ж таки, міцність підлоги з масиву дерева та можливість її шліфувати означає, що дерев’яна підлога може прослужити довге життя, зберігаючи свою красу рік у рік. Плюс, унікальні зерна маскують більшість подряпин.

Ламінат

Ламінована підлога є більш міцною та стійкою до подряпин, ніж дерев’яна підлога – хоча ми все ж рекомендуємо використовувати прокладки під ніжками меблів. Нижні шари призначені для захисту від вологи із основи внизу, щоб уникнути деформації або підйому дощок, а міцні верхні шари дуже стійкі до подряпин, збільшують її довговічність. Проте, як тільки ламінат починає демонструвати зношування, відшліфувати його не вийде. Тоді як деревину можна відшліфувати та повторно обробити, ламінат потрібно буде замінити.

І все ж таки

Одне, з чим не можна сперечатися, вибираючи між підлогою з масиву або ламінатом, – це привабливість і магнетизм справжньої підлоги з масиву. Це приголомшливі деталі, насичені кольори та натуральні зерна, які втілюють природну красу та бездоганно доповнюють будь-який стиль декору. Крім того, це може додати значної цінності вашій оселі.

Ламінат, хоч і стає все більш природним на вигляд, не може зрівнятись з чарівністю справжньої дерев’яної підлоги.

Перевагою твердої деревини є її придатність для повторної обробки. Для цього потрібно лише шліфування кожні 10 років або близько того! Ви навіть можете перефарбувати підлогу в інший колір. Це вигідно, коли потрібна нова колірна гамма інтер’єру.

Оскільки деревина листяних порід є натуральним продуктом, з часом вона може злегка старіти через сонячне світло, однак деревина старіє красиво, додаючи ще більше характеру вашій підлозі. Ламінат виготовляється із вбудованим захистом від ультрафіолетових променів і, отже, більш стійкий до вицвітання протягом усього свого життя.

У цьому відношенні, вибираючи між твердим деревом або ламінованим покриттям, ламінат значно перевершує дерево. Хоча він і довговічніший, ламінат не такий візуально привабливий, особливо дешевші асортименти.

Розташування

Через свою чутливість до тепла та вологи тверда деревина не підходить для приміщень з вологою, таких як кухні та ванні кімнати. Розливи також потребують швидкої уваги, щоб уникнути пошкодження водою. Хоча в цих кімнатах не рекомендується підлогове покриття з масиву дерева, ламінат можна укладати на кухні, оскільки він не такий чутливий, але будьте обережні, застосовуючи ламінат у ванній – лише деякі варіанти ламінату виготовляються для роботи з вологими середовищами, такими як ванна кімната. Якщо для вашої ванної кімнати важливим є вигляд деревини, ми рекомендуємо використовувати LVT у стилі дерева.

Ремонт

Тверду деревину можна відремонтувати, відшліфувавши недоліки (це зазвичай роблять приблизно кожні 10 років), але будьте обережні, залежно від того, як оброблена ваша деревина, ви можете втратити колір (якщо вона була фарбована) при шліфуванні. Кількість шліфувань залежить від її товщини.

Ламінат відносно легко ремонтувати. Ви можете замінити тільки пошкоджену дошку. Однак тут ви все ще можете зіткнутися з проблемою, оскільки нова дошка може мати інший відтінок. Це може бути пов’язано з віком та сонячними променями, що змінюють колір вашої підлоги. В іншому випадку, якщо ваш ламінат став тьмяним і зношеним, це може означати, що вам потрібно буде замінити всю підлогу.

Що потрібно вибрати?

Хоча деякі твердять, що ламінат має кращу зносостійкість, ніж масивна дошка, це відносно, якщо врахувати довговічність деревини. Також подумайте, як можна запобігти надмірному зносу кількома незначними внесками. Підкладки під меблі та регулярне прибирання – хороші профілактичні заходи.

Питання, яке слід задати, вибираючи між підлогою з масиву або ламінатом –  Ви жертвуєте величчю дерев’яної підлоги через ціну ламінату та його стійкість до подряпин?

Не забувайте бути реалістичними щодо своїх обставин. Якщо у вас велика завантаженість, домашні тварини, ви можете розглянути питання про ламінат. Хочете покращити естетику, додати тепла та цінності? Тверда деревина – ідеальний вибір для вас!

Зважте всі «за» і «проти» і вирішіть, що підійде саме вам і вашому дому.