Ось стаття, які є види обробки паркетної й масивної дошки і який тип краще вибрати.

Браширування

Браширування – це вишкрібання з деревини м’яких волокон спеціальною залізною щіткою. Внаслідок такої обробки річні кільця матеріалу стають яскраво вираженими, а сама дошка виглядає зістареною. Брашируванню піддаються не всі породи дерева – тільки дуб, горіх, ясен, модрина і деякі екзотичні види. Іншими словами, ті, у яких є чіткі тверді і м’які річні кільця.

Браширування дає можливість підкреслити на дошці унікальний візерунок, створений природою, шляхом зафарбовування деревини в один колір, а її пори – в інший. Таким способом можна посилити наявний відтінок поверхні або створити контрастну композицію. Наприклад, можна зафарбувати дошку чорним кольором, а її пори білим. Після поверхня покривається лаком.

Термообробка

Термообробка – технологічний процес, під час якого деревина змінює деякі свої властивості, в тому числі і колір. Це досить новий вид обробки, активно його почали застосовувати в кінці 90-х. Він полягає в наступному: дерев’яні бруси залишають в спеціальній камері на кілька днів, температура в якій перевищує 180 градусів. Щоб матеріал не згорів, його поміщають в інертне середовище. За рахунок таких процесів колір дерева стає набагато темнішим.

Зміни відбуваються не на поверхні виробу, а всередині його структури, на молекулярному рівні. Також з деревини випаровується зайва волога. Виходить, що під час термообробки відбувається штучне старіння дерев’яних брусів, правда, в таких умовах цей процес триває набагато менше часу, а результат стає більш якісний.

Паркетна дошка виходить твердішою і стійкішою до пошкоджень, легше переносить перепади температури і підвищену вологість повітря.

Хімічна обробка (морена дошка)

Деревина поміщається в спеціальну камеру, де під великим тиском вона піддається хімічній обробці. Найчастіше цьому способу обробки піддається дуб. Дубильні речовини, що знаходяться в ньому, вступають в реакцію з хімічними, за рахунок цього відбувається активне насичення кольором.

Цей спосіб обробки може скласти альтернативу підлозі з екзотичних сортів дерева. А якщо піддати хімічній обробці деревину світлого відтінку, то в кінцевому результаті вийде паркет зі злагодженою волокнистістю з більш рівним кольором. Така обробка підкреслює натуральність підлогового покриття.

Тонування

Завдяки тонуванню дошка отримує вишуканий вигляд. Деревині звичайного сорту можна надати вигляду паркету махагон, горіха або вишні. Однак це досить клопітна процедура, адже структура дерева неоднорідна, а тому деякі її ділянки погано піддаються фарбуванню. Сучасні технології та наявність спеціальних інструментів зробили цю процедуру більш легкою.

При тонуванні можливе застосування будь-яких відтінків. Основними матеріалами для цього процесу є морилка, олії і лаки. Завдяки такій обробці значно підвищується термін експлуатації підлогового покриття, а сама поверхня стає більш терпимою до навантажень.

Відбілювання

Відбілювання паркетної дошки – метод, під час здійснення якого використовуються відбілюючі пігменти. Така процедура виконується для того, щоб пом’якшити природний колір дерева (зробити його менш вираженим).

Процес відбілювання значно відрізняється від тонування. Є деякі породи дерев, які не піддаються освітленню – це венге і горіх. Здійснюється відбілювання спеціальними маслами або ж використовується тонування на основі лаку.

Пропарювання

Пропарювання зазвичай застосовується для бука, але є винятки, коли такому виду обробки піддається вишня або горіх. Це особлива технологія, застосувавши яку вдається змінити відтінок дерева – він стає більш теплим.

Якщо поверхні надати додаткову обробку залізними щітками, то можна отримати більш виражений малюнок. Пропарювання часто доповнюється хімічною обробкою або ж, по завершенні процедури, деревину покривають маслом.

Отже, завдяки різним варіантам обробки дощок, можна вибрати оригінальне підлогове покриття для задуманого дизайну.