Прихований плінтус – інноваційне рішення, стильне і дуже практичне для різних приміщень. Має неповторний вигляд і не накопичує пил.
Розбираємося в деталях
Чим привабливий вбудований плінтус?
- Дозволяє присунути меблі впритул, економія місця без неестетичних зазорів;
- Може бути з підсвічуванням, що само собою практично при освітленні сходів, коридорів, кімнат;
- Забудьте про виступаючі кути і заглушки, які часто відлітають – їх просто немає!
- Ідеально поєднується з вбудованими міжкімнатними дверима за своєю стилістикою;
- Виглядає дуже привабливо, універсальний для всіх підлогових покриттів;
- Підходить під різну обробку стін (гіпсокартон, штукатурка, стінові панелі, облицювальна плитка та ін.);
- Варіант декоративної вбудованої планки може бути різноманітний (дерево, МДФ, бетон, шкіра, ДСП ламіноване або той же паркет, ламінат чи вініл, який ви використовуєте в кімнаті);
- Є варіант використання без декоративної вставки, що створює креативний ефект «невагомих стін».
Які нюанси при монтажі прихованого плінтуса потрібно знати.
- З самого початку монтується вбудований алюмінієвий профіль, який обов’язково повинен бути анодований для уникнення окислення і корозії.
- Висота плінтуса можлива різна, тому потрібно визначитися з розмірами і встановити алюмінієвий профіль на потрібній висоті.
- Декоративна вставка монтується в останню чергу, після всіх будівельних робіт і укладання підлогових покриттів.
Профіль прихованого плінтуса є в трьох конструкційних розмірах: 40, 60, 70 мм.
Технологічні особливості прихованих плінтусів
Прихований металевий плінтус дуже вигідний для монтажу гіпсокартонних панелей, може кріпитися на стіну, встановлюватися безпосередньо під штукатурку або в поєднанні з стіновими панелями. Такий тип плінтуса легко монтувати на спеціальний будівельний клей. У поєднанні з гіпсокартоном створюється ефект перспективи, лінія плінтуса буде створювати простір, і відводити погляд вглиб приміщення. Це рішення дозволяє візуально збільшити простір, надати йому додатковий обсяг і глибину.
Розглянемо найпоширеніші варіанти монтажу прихованого плінтуса які розширюють внутрішній простір приміщення і дозволяють візуально розширити простір кімнати.
Монтаж прихованих плінтусів
Вбудований, модельований плінтус чудово підходить для оштукатурених або покритих гіпсокартоном кімнат. Цей плінтус складений з двох конструктивних елементів, – це база і вставка. Завдяки цьому плінтус відмінно вписується в інтер’єр, підкреслює переваги приміщення, але не обмежує простір.
Монтаж такого плінтуса проходить в два етапи, спочатку сама база кріпиться під час чорнової обробки приміщення, потім після завершення штукатурки та монтажу підлогових покриттів кріплять декоративні вставки під деревину.
База такого плінтуса робиться з алюмінію, і кріпиться на стіну за допомогою спеціальних саморізів або будівельного клею, потім використовуючи тефлонові кліпси, проводиться установка декоруючих панелей, на цьому установка завершена.