Дерев’яна підлога – це загальний термін. Сьогодні до такого типу підлогових покриттів відносять декілька варіантів. Ось корисна стаття, яка повинна допомогти.

Види сировини для дерев’яної підлоги

Листяна деревина

Прикладами листяних порід є червоне дерево, тик, волоський горіх, дуб, ясен, береза ​​та клен. Тобто це дерева, які скидають листя кожну осінь. Це дорожчий варіант, ніж хвойна деревина, тому що всі листяні породи є більш довговічними, і через це більш затребуваними, ніж хвойні породи. Також причина того, що деревина листяних порід дорожча за хвойну, значною мірою пов’язана з простою економікою попиту та пропозиції: дерево листяних порід може виростати десятиліттями, тоді як дерева м’яких хвойних порід ростуть порівняно швидко.

Деревина листяних порід витримує жорсткий знос і в більшості випадків служитиме десятиліттями. Крім того, листяні породи є більш вогнестійкими, ніж хвойні.

Хвойна деревина

Як ми вже згадували, хвойні породи ростуть набагато швидше, ніж тверді листяні, що робить їх більш доступним варіантом дерев’яних підлог. Хвойне дерево широко використовують при будівництві будинків, котеджів та меблів. До них належать сосна, ялина, кедр, модрина та ялиця. Хвойні породи, як правило, менш щільні і тверді, і, як результат, у більшості випадків вони менш зносостійкі.

Типи дерев’яної підлоги за конструкцією

Підлога з масиву дерева

Підлога з масиву дерева – це дошка, виготовлена на 100% з цільної деревини. Торці масивної доски фрезерують для з’єднання “шип-паз”.

Підлога з масиву дерева

Важливою опцією в процесі виготовлення масивної дошки є сушка деревини. Якщо масивна дошка буде погано просушена, це в підсумку призведе до її деформації через перепади температур і вологості в приміщенні. Масивна дошка, вироблена на заводі, де приділяють особливу увагу сушінню, буде володіти найвищими якісними характеристиками. Але для того, щоб дотримуватись високих технологій сушки дошки, потрібне дороге обладнання. Тому, на жаль, далеко не всі виробники можуть похвалитися таким дорогим обладнанням, а значить і високою якістю дошки.

Паркетна дошка

Паркетна дошка це тришарова конструкція з поперечним склеюванням шарів. Такий метод мінімізує зміну розмірів дошки при коливаннях температури і вологості. Тобто, підлогу не крутитиме і вона не тріскатиме.

Нижній шар паркетної підлоги виготовляють з фанери ялинових сортів. Середній шар з соснових або ялинових планок з напрямком волокон, перпендикулярних до корисного лицевого шару. Зовнішній шар виготовляють з благородних сортів дерева.

Інженерна деревина

Що стосується дерев’яних підлог, окрім масивної і паркетної дошки існує також можливість інвестувати в інженерну дерев’яну підлогу. Інженерна підлога виготовляється шляхом склеювання ряду шарів:

  •  5-6 масло-воскових шарів ультрафіолетового затвердіння
  • верхній корисний шар з цінних порід деревини
  • базовий шар з березової фанери

Основу для верхнього шару зазвичай виготовляють з дуба, модрини або горіха. Інженерна підлога максимально стійка до коливань температури і вологи.

Який варіант найкраще підійде для вашого проекту, залежатиме від багатьох речей, таких як ваш бюджет, відносна вологість і коливання температури у вашій кімнаті, а також природний колір деревини, який ви шукаєте. Незважаючи на те, що особистий смак і уподобання будуть сильно впливати на рішення, яке ви приймаєте, дуже важливо зробити правильний вибір. І маючи це на увазі, ви ніколи не повинні боятися звертатися за порадою до свого постачальника дерев’яної підлоги, якщо у вас є якісь сумніви.

Розрахувати вартість