Щоб вибрати водостійкий ламінат, потрібно розуміти, що водостійкий і вологостійкий – це не одне і те ж. Насправді це два абсолютно різні матеріали. Перший виготовляють повністю з полімерів, і натуральних компонентів в ньому немає. У другому ж за основу беруться HDF плити пресованої тирси, і забезпечити для нього повноцінний захист від рідини майже неможливо. Відрізнити їх можна за двома основними критеріями – боковому зрізу і вазі елемента. На бічному зрізі вологостійкого ламінату немає отворів (сот), як у водостійкого, а видно щільну дерев’яну основу, яка формується гарячим методом під високим тиском. Хороший вологостійкий варіант має в рази вищу щільність плити і плита може проходити додаткову обробку.

Маркуються вони по-різному. Для кожного виду є своє графічне маркування – кран з краплею або парасолька з краплею.

Виробники: фірми і країни

У питанні вибору такого будматеріалу небезпечно бути патріотом. Вітчизняні матеріали досить низької якості, який можна порівняти з китайськими аналогами, тому варто вибирати з марок європейських брендів. Так, вони трохи дорожче, але така стратегія дозволить уникнути падінь на слизькій підлозі, розшарування покриття і його передчасного пошкодження, навіть якщо ходити по його поверхні у взутті. Особливою повагою користуються німецькі марки, тому любителі плагіату часто використовують на своїх виробах написи на кшталт German Quality, незважаючи на те, що ніякого відношення до цієї країни вони не мають зовсім. Варто відзначити якість марок Parador, Wineo, Quick Step, Haro, Berry Alloc і My Floor.

Особливі переваги

Деякі моделі ламінату мають спеціальне покриття, яке створює антибактеріальний і антистатичний ефект. Варто зазначити, що такий ефект буде зовсім недовго тривати, тому що згодом при частих фізичних навантаженнях це покриття буде стиратися. Але не варто повністю відмовлятися від такого варіанту, тому що деякий час покриття буде полегшувати прибирання підлоги. Потім можна використовувати спеціальні засоби догляду.

Деякі виробники нехтують безпекою своїх виробів, і від них часто можна почути сторонній запах. Щоб убезпечити себе потрібно вибирати марки з додатковим маркуванням E1. Воно говорить про високу екологічність матеріалу.

Наявність підкладки

Якісна підкладка не дає гарантії водонепроникності, проте, дозволяє знизити шум від ходіння по покриттю підлоги. Допускається використання синтетичної і коркової підкладки. Останній варіант, незважаючи на свою натуральність, забезпечує відмінну вологостійкість, а також дає більш відчутний ефект звукопоглинання.

Існують також моделі з вже вмонтованим шаром підкладки. Зазвичай він має клейову основу, за рахунок якої він кріпиться до нижньої частини дощечки.

Класи і їх особливості

Ламінат має жорстку класифікацію, яка відповідає зносостійкості. Кожна модель має свій код, в якому зашифровані її характеристики. Код складається з двох цифр. Перша зліва відповідає інтенсивності допустимого навантаження. Якщо перша цифра – 2, це означає, що застосовувати такий варіант можна виключно в приміщеннях, які не призначені для частого використання і інтенсивного ходіння. Його встановлюють в спальні, коморі, але точно не в дитячій і не на кухні. Ламінат в ванну або передпокій, де часто доводиться мити підлогу, повинен мати в коді першу цифру – 3.

Друга цифра вказує на ступінь захисту, якою володіє цей матеріал. Ламінат 33 класу розрахований на експлуатацію в більш жорстких умовах, наприклад, в приміщеннях, де ходять виключно у взутті, а прохідність за годину перевищує середній показник. Подібні покриття доречні в приміщеннях громадського використання, наприклад, в кафе, де потрібно зберегти автентичність стилю і запобігти від наслідків ненавмисно розлитих рідин.

Дизайн

Бажання вибрати водостійкий ламінат в колір кухонного оздоблення похвальне, але на колірну гамму потрібно звертати увагу в останню чергу і вибирати з колекцій вже обраного бренду. Іноді зробити це важко, тому що продавці навмисне розставляють матеріали за колірною гамою, мотивуючи це зручністю.

Крім кольору, водостійкий ламінат відрізняється наявністю текстур на поверхні. Водостійкий ламінат для ванної кімнати може зовсім не мати текстури, тому що розглянути її в обмеженому просторі буде складно, а поєднувати її в інтер’єрі санвузла проблематично. За зовнішнім виглядом покриття може імітувати не тільки дерев’яну дошку, а й металеві поверхні. Можливо це завдяки друкованим зображенням, які знаходяться на плівці під прозорим верхнім шаром виробу. За малюнком на ламінаті також можна визначити якість виробу. Відомі марки в одній упаковці роблять близько шести варіантів однієї текстури, в той час як вироби якістю нижче мають не більше 2-3. Ламінат, що імітує керамічну плитку, відрізняється від всіх інших нестандартними розмірами, але це як і раніше ламінат, тому що технологія виробництва аналогічна.

Установка

Додаткову гідроізоляцію можна забезпечити своїми руками під час монтажу покриття. Для цього на шви з’єднання між елементами наноситься тонкий шар герметика. Важливо не переборщити. Надлишок герметика на швах призведе до забруднення поверхні і перевитрати матеріалу. В якості герметика можна використовувати мастику на основі силікону або воску. Такі заходи будуть перешкоджати проникненню води.

Але при такому варіанті втрачається одна з важливих переваг такого покриття – простота демонтажу. Розібрати покриття після такої установки безболісно для ламінату не вийде. Варто відзначити, що дорогі марки ламінату вже мають в замковому з’єднанні гумові прокладки. Їх наявність виключає необхідність мастила герметиком. При наявності базових навиків укладки, такий ламінат можна встановити на підлогу набагато швидше, ніж укладати плитку.

Висновок

Вирушаючи за покупкою, не варто забувати наведені вище правила. Вони допоможуть раціонально витрачати кошти, а також вибрати водостійкий, якісний і довговічний ламінат.