Ось рекомендації, який ламінат краще придбати, особливо коли ви любите якісний зовнішній вигляд дерева. Ламінат – це бюджетний варіант, який переконливо імітує вигляд реальної деревини чи навіть плитки. Виберіть найкращий ламінат, використовуючи нашу статтю.

Ламінат Quick Step

Спочатку представлений як економічно вигідна альтернатива паркету та плитці, ламінат пройшов довгий шлях. Легко чистити та доглядати, найсучасніші конструкції, що майже не відрізняються від реальних підлогових матеріалів, а ціна дає легко зрозуміти, чому ламінат такий популярний.

Найкраще те, що укладання ламінату – це просте завдання, яке може взяти на себе сам господар. Але перш ніж купити і почати монтаж, дотримуйтесь нашого посібника з ламінату, щоб переконатися, що ви вибрали найкращий варіант для вашого будинку.

Скільки коштує хороший ламінат

Ламінатна підлога може коштувати всього 8 євро за квадратний метр товщиною 6 мм. Але якщо ви збираєтесь отримати кращу якість, товщиною, як правило, від 8 до 12 мм, мінімальна вартість почнеться від 15 – 25 євро.

Як правило, якщо мова йде про ламінат, ви отримуєте те, за що платите. Ламінат на бюджетному кінці ринку часто занадто гладкий, занадто блискучий і виглядає не природно. Дешевші варіанти також мають тенденцію до лущення, деформації та плям через неякісні матеріали, які використовуються для їх виготовлення.

Більш дорогі варіанти мають реалістичну зернистість, тиснення та скошені краї для досягнення більш автентичного вигляду. Якісний ламінат довговічний, не піддається плямам, подряпинам і вологостійкий. Він рентабельніший, ніж варіанти з масиву деревини.

Ще один фактор, який впливає на вартість ламінату – гарантія. Зазвичай, чим більше ви платите, тим більше довіри виробник має до товару і тим довше буде гарантія.

Виробники ламінату, яких ми мали змогу перевіряти роками, це Parador, Wineo, Quick Step, Haro, Berry Alloc . Всі компанії європейські, із сертифікованою продукцією, що відповідає екологічним нормам Європи (а не Китаю). На такий ламінат дається справжня гарантія, а не пусті обіцянки. Тому ламінат краще вибрати саме серед цих брендів.

Чому краще не обирати китайський ламінат

У 2015 році у США опубліковано результати дослідження ламінованої підлоги, виготовленої в Китаї, та реалізованої компанією Lumber Liquidators. Вміст формальдегіду в цій підлозі перевищував допустимі норми в 6-20 разів. Після судових процесів та розслідувань генеральний директор компанії Lumber Liquidators пішов у відставку, а компанія виплатила покупцям китайського ламінату 36 млн. доларів в якості компенсації. Формальдегід – це безбарвний газ, що при перевищенні норми може викликати подразнення очей, шкіри, носоглотки, проблеми з диханням та астму. Тривалий вплив формальдегіду в приміщеннях може викликати ракові захворювання. Особливо вразливими до впливу формальдегіду є діти та люди похилого віку. У зв`язку з тим, що в Україні органи, які повинні дбати про безпеку населення, працюють неефективно, на ринку країни з явилося безліч ламінованої підлоги під різноманітними торговими марками, виготовленої в Китаї. При цьому, за фактичної відсутності контролю продукції китайських виробників, що йде на наш ринок, показники виділення формальдегіду можуть бути в рази гірші. Крім значного впливу на здоров`я, виготовлений в Китаї ламінат дуже низької якості. В нього: низька зносостійкість (вже через рік може стертися верхній шар), слабкий замок (утворення шпарин), низька вологостійкість (розбухання). Всі європейські виробники ламінату є членами Європейської асоціації виробників ламінованих підлогових покриттів (EPLF), що гарантує відповідність продукції європейському стандарту EN13329. Перевірити «Європейськість» ламінату можна на сайті eplf.com.

Як відрізнити китайський ламінат від європейського?

 • Характерний розмір. Довжина ламелі у китайських виробників, як правило, складає 1210-1215 мм. Ламінат з Європи зазвичай має розміри 1290-1380мм в стандартних колекціях.
 • Упаковка. Упаковка з китайським ламінатом часто містить кричущі написи про німецьку якість чи прапори величезних розмірів. Проте, на ній не вказано найголовніше – назву та адресу виробника, що виготовив продукцію.
 • Колір HDF плити. HDF плита китайського виробництва має низьку щільність, тому ії обробляють великою кількістю хімічних речовин, що зменшують вплив вологи. Колір такої плити може бути від брудно-зеленого до темно-коричневого. Якісна плита відрізняється світло-бежевим кольором.
 • Колір нижньої сторони планки. Нижня сторона планки китайського ламінату, як правило, темно-бордового кольору. Це папір з великою кількістю фарби сумнівної якості.
 • Слабка замкова система. Замок у китайського ламінату в більшості випадків у формі півкола. Такий замок дуже недовговічний і швидко стає непридатним. Всі відомі виробники мають свою запатентовану систему, і їхні замки витримують великі навантаження.
 • Маркування. На нижній стороні ламелі китайського ламінату або немає маркування, або є написи на зразок «Made for EU» чи «Germany technology». Часто відсутня інструкція з монтажу. Європейські виробники на кожну планку наносять інформацію про артикул, лінію, дату і час виробництва, країну виробника.
 • Невідповідність класу зносостійкості. Навіть 33 клас зносостійкості китайського виробництва дряпається від простого тертя. Зазвичай 31 клас європейського виробництва на порядок вище за міцністю, ніж Китай 33 класу.

Чи можна ламінат стелити як теплу підлогу

Більшість варіантів європейського ламінату підходять для використання з підігрівом підлоги, але переконайтеся, що це зазначено виробником, щоб уникнути пошкоджень або неефективності перед покупкою. Також важливо забезпечити правильну підкладку.

Де можна стелити ламінат

На ринку є ламінат для кожної кімнати, будь то зона з високим рівнем руху, наприклад, кухня, або потрібна гідроізоляція, наприклад, ванна кімната.

Якщо ви облаштовуєте ванну кімнату, переконайтесь, що ваш ламінат має водонепроникну серцевину, правильно укладений та герметичний, щоб запобігти гниттю та цвілі. Товсті дошки ламінату можна розміщувати у зонах підвищеного руху, таких як передпокої.

Якщо ви плануєте розміщувати важкі меблі поверх вашої ламінованої підлоги, проконсультуйтеся з підрядником та вкладіть гроші в правильну підкладку, щоб уникнути пошкоджень.

Стійкість ламінату до стирання по класах

Клас стирання є важливим фактором, який слід враховувати, коли ви вирішуєте, який ламінат використовувати в приміщенні, і щоб визначити, наскільки міцний виріб.

AC1 – найнижчий рейтинг, спеціально для використання в районах з низькою прохідністю. AC5 витримує високі навантаження і зазвичай рекомендується для комерційного використання.

Чи важко укладати ламінат

Можна власноруч укласти ламіновану підлогу, оскільки виробники розробили прості системи фіксації, щоб ламінат можна було швидко та зручно укладати. Якщо ви завзятий майстер, нічого складного вас не очікує. Більшість різноманітних стилів встановлюються простим стикуванням дощок – не потрібен клей або кріплення. Насправді найскладніша частина – це вибір продукту!

Іноді варто скористатися послугами професійного монтажника, особливо якщо ви встановлюєте у ванній кімнаті, де робота може бути більш технічно складною. В цьому випадку можете звернутися до продавця, у якого ви купили підлогу, оскільки вони часто зберігають телефони перевірених майстрів. Монтажники часто надають власну гарантію, крім гарантії виробників.

Як чистити ламінат

Продавець ламінованої підлоги повинен дати вам інструкцію по догляду та може порекомендувати певний очисний засіб. В супермаркетах та в самих магазинах підлоги є багато варіантів.

Майте на увазі наступні поради при чищенні ламінату:

 • Дрібні частинки легко можуть викликати подряпини, тому регулярно змітайте м’яким віником.
 • Будь-які розливи слід негайно протерти вологою ганчіркою, переконайтесь, що вони висихають.
 • Використовуйте вологу а не мокру ганчірку, оскільки вода може проникнути в підлогу і зруйнувати її.
 • Не використовуйте абразивних засобів і уникайте перетягування меблів по підлозі.

Не забувайте про вінілову підлогу (LVT/LVP)

Ламінат не займає високі позиції по довговічності та простоті монтажу порівняно з іншими сучасними варіантами підлоги. Візьміть до уваги розкішну підлогу з вінілу (LVT). Існує вініл, який схожий на керамічну плитку (LVT), і вінілова дошка (LVP), яка імітує дерево.

Обидва типи надзвичайно пружні, теплі, з найпростішим в світі монтажем та повністю водонепроникні. Вініл є чудовим вибором для нерівної підлоги.

Не забувайте про підкладку та ширину дошки

Вся ламінатна підлога потребує укладання підкладки. Не пропускайте цей етап. Підстилка робить ходьбу по ламінату трохи м’якшою. Також полегшує монтаж, оскільки вирівнює невеликі невідповідності підлоги. Деякі підкладки мають самоклеючу стрічку, щоб приєднати один ряд до іншого.

Також уникайте широких дощок, якщо ваша площа не ідеальна. На нерівній підлозі ширші дошки важче зв’язати між собою, торцеві шви не сходитимуться, а під дошками буде більше прогалин. Тому вам краще вибрати більш вузький стиль дошки.

Дізнайтесь вартість підлоги! Заповніть форму і ми підрахуємо ціну

ДІЗНАТИСЬ ВАРТІСТЬ!