Щоб розібратись, від чого залежить вологостійкість ламінату, уточнимо, що ламіноване покриття повністю складається з деревних матеріалів, які піддаються в процесі виготовлення спеціальній обробці. З точки зору екологічності це абсолютно безпечно, але вплив води на нього не бажаний. Виробники запевняють, що їх продукція позбавлена ​​цього недоліку, але чи так це насправді?

На жаль, всі покриття на основі дерева мають один серйозний недолік – вони так чи інакше бояться вологи. Дерево від природи є гігроскопічним матеріалом і змінити цю характеристику неможливо. Навіть найміцніший паркет можна зіпсувати водою так, що відновити його можна буде тільки заміною. А ось як себе поведе в такому випадку ламінат, зараз розглянемо.

Вологостійкість ламінату

Якщо розглядати поняття впливу води і вологи, то сенс у них буде різним. Вологостійке покриття відмінно витримає коливання вологості повітря або невеликий короткочасний контакт з водою, не піддаючись деформації (ламелі не відшаруються, їх не перекручує і не розходяться шви). Поверхню сміливо можна протирати вологою ганчіркою, виключаючи попадання сильного потоку води або її довгого розтирання шваброю. Втім, якщо ви випадково пролили на поверхню ламінату воду, але відразу ж витерли її, то нічого страшного в цьому немає. Захист від впливу води саме в цьому й полягає, він захистить покриття на досить тривалий час.

Перш за все цей захист забезпечує високу якість матеріалу несучого шару HDF-плити, тому що вона наділена низькими показниками розбухання. Для того щоб ламелі набрякли, їх треба надовго занурити у воду. А ось MDF-плита в цьому плані має більш високі показники розбухання. Так що буде не зайвим поцікавитися, яка саме плита використовується у вподобаному Вами ламінованому покритті.

Далі йде захист швів. Для того щоб виключити будь-яку ймовірність попадання в них води, кромки ламелей і елементи замку проходять спеціальну обробку вологовідштовхувальними засобами. Перед покупкою переконайтесь, що матеріал наділений цими характеристиками.

Фінішне покриття ламінованого покриття виготовляється з меламінових смол. Воно повністю водонепроникне. У цьому сенсі зворотний бік ламелей і шви небезпечні. Недарма при укладанні використовуються різні види підкладок, які сприяють конденсації вологи на бетонній основі, тим самим, захищаючи сам ламінат. Їх застосування при укладанні виправдане.

Водостійкість ламінату

Водостійкий ламінат наділений більш високим рівнем захисту. Це досягається завдяки використанню кращих матеріалів більш щільних плит в основі ламелей, якісного гідрофобного просочення, міцнішій замковій системі, при якій контакт ламелей настільки щільний, що жодна крапля води не має шансів проникнути всередину.

Існують колекції, які створюються саме для укладання в приміщеннях з постійно підвищеним рівнем вологості (ванни, сауни, душові). І все ж, яку б стійкість не пропонували виробники, тривалого скупчення води на поверхні ламінованого покриття в будь-якому випадку краще уникати, витирати калюжі відразу, а не залишати їх самостійно висихати.

Крім того, сьогоднішній ринок підлоги пропонує якісну альтернативу ламінату – водостійку вінілову підлогу.