При укладанні ламінату на теплу підлогу з вбудованою системою підігріву слід приділяти особливу увагу можливості використання обраного вами варіанту на тій чи іншій “теплій підлозі”. Фахівці не рекомендують використовувати дешеве покриття на опалювальній поверхні, оскільки від впливу високих температур така підлога швидко деформується і зруйнується.

Основними причинами негативного впливу високих температур на ламінат є:

  • низька щільність HDF плити (600-650 кг / м3), яка відноситься до недорогих варіантів;
  • спрощене і здешевлене ​​просочення матеріалів;
  • неякісне і недостатнє нанесення верхніх шарів дошки, що веде до деформації і руйнування ламінату в подальшому.

Дорогі варіанти ламінату зазвичай виготовляються з більш надійної сировини, наприклад, HDF плита береться вже з відносно високою щільністю (800-950 кг / м3). Такі моделі мають міцне захисне покриття.

Але і при купівлі дорогого ламінату не можна забувати, що на нього теж йдуть деякі технічні обмеження: температура поверхні ламінованої підлоги не повинна перевищувати 25-28 градусів, адже при такому показнику в будь-якому випадку деформується і зруйнується будь-що, навіть дуже міцний і якісний продукт.

Тому ламінат необхідно укладати на системи накопичувального типу, що володіють невеликою потужністю (менше 90 Вт / м2). Вони складаються з нагрівального елементу, розташованого усередині під стяжкою. Він якраз і забезпечує стабільну зміну температури ламінату.

На сьогоднішній день існують 2 види систем підігріву підлоги: водяні і електричні.

Електричні системи підігріву підлоги

Електричні системи в залежності від нагріваючого елемента поділяються на кабельні теплі підлоги, плівкові теплі підлоги і нагрівальні мати. У кабельних системах підігріву підлоги як нагрівальний елемент виступає спеціальний електричний кабель. Це один з найпоширеніших варіантів підігріву. Особливістю кабельної теплої підлоги є обов’язкова бетонна стяжка товщиною близько 5 см.

Найбільш вдосконаленим варіантом кабельної конструкції є нагрівальні мати. Термомат представляє собою вже вкладений на армованій сітці кабель. Головна його перевага – швидкість укладання. Термомат укладається безпосередньо під ламінат без стяжки. Досить розгорнути його з рулону, розкласти на площі, що обігрівається і закрити зверху покриттям підлоги.

Останнім часом широкого розповсюдження отримали плівкові інфрачервоні теплі підлоги. Вони мають товщину 3 мм, не вимагають стяжки, дуже зручні в монтажі.

Водяна система підігріву підлоги

Якщо ви плануєте укладання ламінату на недавно встановлену систему водяного обігріву, відразу враховуйте, що така підлога сохне повільно. За 2-3 тижні до монтажу ламінованого покриття рекомендується періодично включати систему підігріву підлоги для видалення надлишкової вологи з опорного шару. За 1-2 дні до укладання ламінату систему підігріву потрібно відключити і дати охолонути.

В даному випадку зникне різниця повітряних температурних показників і показників вологості у всьому об’ємі приміщення, включаючи поверхню підлоги. Під час укладання система обігріву теж повинна бути відключена, а температура в кімнаті не повинна перевищувати 18-20 градусів. Лише після закінчення 3 днів після монтажу можна починати користуватися системою опалення підлоги, причому нагрівати слід поступово, додаючи 5 градусів кожен день протягом 5-7 днів.