SPC або кам’яно-полімерний ламінат – це окремий клас підлогових покриттів зі своїми перевагами і недоліками. За складом, можливо, чимось нагадує вінілову підлогу, але за характеристиками матеріал суттєво відрізняється від стандартних облицювань.

Зміст статті:

   1. Що таке «кам’яний ламінат»
   2. Ламінат SPC: плюси і мінуси
   3. Висновок

Що таке «кам’яний ламінат»

Класичне ламіноване покриття – багатошарове. Складається з основи (HDF-плити), паперу з декором і захисного зносостійкого шару. Підлоговий матеріал популярний завдяки вдалій замковій системі з’єднання. Але споживачів часто відлякувала відсутність такої властивості, як водостійкість. Тому була розроблена принципово нова лінійка оздоблювальних матеріалів, яка отримала назву Stone polymer composite або SPC. У буквальному перекладі – кам’яно-полімерний композит.

SPC ламінат на кухні

Ламінат цієї серії складається з:

 • Плити-основи високої щільності, яка виготовляється з суміші вінілхлоридних полімерів і карбонатно-кальцієвої добавки. Остання відіграє роль своєрідного каркасного елементу з армуючим і зміцнюючим ефектом. На етапі гарячого прес-формінгу по периметру формується Click-система з’єднання. Деякі виробники додають шар жорсткої підкладки з шумоізолюючими і демпферними властивостями.
 • Тонкого шару з декоративним малюнком під деревину або природний камінь. Поверхня може бути гладкою або фактурною в залежності від колекції. Для ідеальної імітації використовується фотодрук високого розширення.
 • Захисного оверлею товщиною до 0,55 мм, що забезпечує зносостійкість підлогового покриття. Більшість виробників використовує поліуретан ультрафіолетового затвердіння. Багаторічна практика його застосування для лінолеуму, паркету та інших підлогових матеріалів довела, що саме цей склад забезпечує найкращий захист від навантажень на стирання, стиснення і т. п.

Таким чином, кам’яне ламіноване покриття представляє собою жорсткий мінерально-полімерний матеріал для підлоги, нарізаний планками або плитками.

Ламінат SPC: плюси и мінуси

Мінерально-полімерне покриття для підлоги взяло все найкраще від ламінату, паркету, лінолеуму и навіть керамічної плитки.

Переваги:

 • Висока міцність и жорсткість, завдяки якій композитний ламінат можна укладати в приміщеннях з інтенсивною прохідністю або важкими меблями.
 • Клас зносостійкості – до 43. Тобто покриття можна використовувати як в житлових, так і комерційних приміщеннях різного призначення. Майже ідеально водо- и вологостійкий, що дозволяє застосовувати покриття для кухні, передпокою, їдальні, балкона і навіть ванної кімнати. Коефіцієнт водопоглинання згідно з випробуваннями при повному зануренні склав всього 0,03%.
 • Широка різноманітність декорів та структур поверхні.
 • Високий коефіцієнт опору ковзанню – R9, що відповідає куту нахилу до 9º. Даний показник вважається критерієм експлуатаційної безпеки, тому сім’ям з дітьми, а також людям з обмеженими можливостями не варто ним нехтувати.
 • Мала товщина плит (3-7 мм) зберігає висоту стін.
 • Стабільна геометрія лінійних розмірів – менше 0,002% при температурних перепадах. Завдяки настільки малому коефіцієнту розширення виробники сміливо заявили про можливість безпорогового укладання в приміщеннях площею до 600 кв. м. Однак, професійні майстри рекомендують уникати подібних експериментів, так як можливі наслідки у вигляді постійного скрипу, здуття окремих планок та іншого.
 • Нескладний монтаж безклеєвим способом. Фіксація на еластичний клей допускається в комерційних приміщеннях з високим рівнем експлуатаційних навантажень.
 • Сумісність з «теплими підлогами». Оптимальний варіант – укладати покриття на інфрачервоні плівкові мати або водяні системи підігріву, інтегровані в стяжку.
 • Простота в догляді. Для видалення бруду і пилу потрібна лише чиста вода і МОП-насадка для швабри. Будь-які види плям, включаючи маркери, соки, легко видаляються з поверхні спеціальним миючим засобом. Для особливо складних плям допускається застосування засобів для виведення плям або спеціальних засобів побутової хімії.
 • Екологічність. Емісія шкідливих речовин відповідає класу Е1.
 • Тривалий термін служби – до 20 років.

Перерахуємо недоліки мінерального покриття:

 • Висока ціна – від 23 $ / м² без урахування вартості укладання і супутніх матеріалів.
 • Чимала вага – до 2 кг в одній планці, площа якої, як правило, не перевищує 0,20 м².
 • Високий рівень шуму при експлуатації. Зворотний бік щільності і міцності – своєрідний ефект резонансу. При ходьбі по зібраному покриттю чути гучний звук, що сильно заважатиме як сусідам знизу, так і власникам квартири. Виправити ситуацію допоможуть спеціальні підкладки, які виробники інтегрують в підлогу SPC в процесі виробництва. Таким чином, SPC – це відносно новий оздоблювальний матеріал, у якого є вагомі для деяких покупців мінуси. Однак велика кількість переваг, на наш погляд, з надлишком окупить всі недоліки мінерального ламінату.

Висновок

Мінерально-вініловий ламінат – це мікс ламінату і вінілової підлоги. Матеріал перспективний, практичний, хоча потребує деякого доопрацювання і розширення декоративної лінійки. На наш погляд, в майбутньому він може стати непоганою альтернативою підлогового керамограніту.

розрахувати вартість