Ви зробили ремонт, поклали ламінат і через деякий час виявили, що ваш ламінат здувся. Чому? Начебто, професійний майстер укладав. В чому причина? Перше, що спадає на думку ламінат поганий, підробка. Не поспішайте робити неправильні висновки і кидати гнівні засудження на адресу магазину. Причина, швидше за все, в порушенні технології укладання.

Існує кілька причин здуття ламінату.

Відсутність зазорів між підлогою і стінами

Ламінат здувся через відсутність зазорів між підлогою та стінами. Всі виробники ламінату рекомендують робити технологічний відступ від стін не менше товщини ламінату (наприклад, коли товщина ламінату 8мм, тоді рекомендований відступ також 8 мм).

Це пов’язано з тим, що ламінат виготовлений з деревної сировини і “дихає”, то розширюючись, то стискаючись в залежності від пори року і клімату в приміщенні. Якщо зазори дотримані, полотно розширюється, не спираючись в стіни, при цьому зовнішній вигляд його залишається незмінним. У разі, якщо зазори відсутні, полотно при розширенні впирається в стіну і піднімається всередині (згинається). При натисканні підлогу, її пружинить, прогинає.

Усунути таке здуття нескладно. Головне, треба вчасно це зробити, поки ламелі не деформувались і не прийняли неправильну форму. Для усунення цієї помилки укладача зніміть плінтус і зріжте крайній ряд планок з відступом  приблизно 1 см електролобзиком або ножівкою. В окремих випадках можна проштробити стіну в місці впирання.

Перевірте, чи не впирається ламель в опалювальну трубу. В цьому випадку обробіть край вручну стамескою або круглим напилком, розширивши виріз.

Зібране полотно вирівняється, прийнявши початковий вигляд, протягом 1-2 днів.

Здуття стиків від вологи

Відсутність гідроізоляційної плівки

Тут причинами можуть бути як неправильна експлуатація ламінованої підлоги, так і помилка монтажу. У всіх інструкціях виробників зазначено, що на всі типи основ, крім дерев’яних, повинна бути покладена довговічна гідроізоляційна плівка товщиною як мінімум 0,2 мм.

Це пов’язано з тим, що матеріал основи довгий час виділяє вологу. Плівка потрібна, щоб ізолювати контакт ламінату з вологою. У цьому випадку вся волога піде в бетон, а ламінат залишиться сухим. У нових будинках плівку рекомендується стелити навіть на бетонну основу, так як всі елементи будови віддають вологу в приміщення.

Якщо майстер не виконав цю умову, то через деякий час Ви станете володарем роздутих країв ламелей по всій площі укладеного ламінату. І, як це не прикро, це вже не можна виправити. Ламінат зіпсований, відновленню не підлягає, і потрібна повна його заміна.

Пролив

Якщо підлога частково постраждала від протоки, треба негайно замінити зіпсовані дошки, поки інші ламелі ще не деформувались. Для цього необхідно розібрати підлогу до дефектних панелей, вийняти їх, зробити ретельний огляд місця, швидше за все, під непридатними ламелями буде знаходитися вода. Необхідно її прибрати, насухо витерти, замінити в цьому місці підкладку.

Зіпсовану дошку слід видалити. Якщо в запасі не залишилося панелей на заміну, доведеться купити цілу пачку потрібного декору, так як поштучно вони не продаються – все одно це дешевше, ніж повна заміна.

Декілька порад

1. Якщо Ви наймаєте майстра “з боку”, за порадою знайомих, за оголошенням, – обов’язково укладайте договір на виконання робіт з укладання із зазначенням гарантійного терміну і санкцій в разі псування матеріалу. Інакше недбайливий майстер потім все звалить на “погану якість ламінату” і Ви не зможете відшкодувати збитки.

2. Під час експлуатації ламінованої підлоги стежте, щоб не було контакту з водою. У разі протоки негайно прибирайте воду і насухо все витирайте. Якщо не прокладена гідроізоляційна плівка, такий ламінат не витримає тривалого випробування вологою.

Замовити безкоштовний замір вологості / міцності стяжки

ВИ ЗЕКОНОМИТЕ НА МАТЕРІАЛІ ТА ОБЛАДНАННІ