Правильно стелити ламінат досить просто, і після того, як ви це зробите один раз, ви задумаєтеся, чому люди платять професійним монтажникам за це.

На відміну від плитки, ламінат – це «суха» установка – без затирки, розчинів, клеїв та процесу висихання. Для ламінованих дощок не потрібен спеціальний інструмент або пилка для різання – звичайні пилки чудово працюють. На відміну від дерев’яної підлоги з твердих порід, яку потрібно прибивати цвяхом, ламінат з’єднується готовими замками – це “плаваюча” підлога, яка не прикріплена до основи. Установка ламінату дуже схожа на складання великого пазлу.

Немає вагомої причини, яка завадить вам постелити ламінат за один день.

Що потрібно для укладки ламінату

  1. Ламінат: Купіть на 5 – 10% ламінату більше, ніж площа вашої кімнати, щоб вам точно вистачило. Ви повинні мати можливість повернути залишок в магазин.
  2. Підстилка: Ці тонкі рулони вирівняють поверхню під ламінатом.
  3. Циркулярна або настільна пила з дрібнозубним лезом. Настільна пилка найкраща для зрізування дощок, але можна оперувати циркулярною пилкою. Чим легша циркулярна пилка, тим краще.
  4. Гумовий молоток. Це не суттєво, але, безумовно, корисно.
  5. Рулетка.
  6. Лінійка.
  7. Олівець.
  8. Пароізоляція (необов’язково). Встановіть пароізоляцію, якщо ви укладаєте підлогу поверх бетонної плити або іншої поверхні, схильної до вологи. Деякі підкладки з піни також виконують роль пароізоляції.

Підготовка

Для правильного монтажу ваша основа повинна бути рівною і чистою. Ламінат зазвичай може бути успішно встановлений поверх старих підлогових покриттів за умови, що поверхня рівна і гладка. За основу для ламінованих дощок зазвичай достатньо простої підкладки з пінопластового матеріалу. Якщо поверхня підлоги має пошкодження або нерівності, можливо, вам доведеться закласти жорстку підкладку з тонкої фанери перед тим, як укладати пінопластові листи та встановлювати ламінат.

Перед початком монтажу видаліть усі плінтуси по периметру приміщення, а також будь-які інші предмети, встановлені в підлозі.

Попереднє плануваня укладки

Планування укладки ламінату

Багато посібників з інструкцією, як правильно стелити ламінат, пропонують всілякі математичні обчислення та розграфлення, перш ніж витягувати першу дошку. Але для кімнати малого та середнього розміру легшою стратегією є просто відкрити пару коробок та зробити попереднє компонування на добре зачищеній підлозі перед тим, як приступити до укладки.

Мета – не викладати на всю підлогу. Натомість розташуйте дошки поруч по кімнаті і з’єднайте разом. Це допомагає вам побачити, скільки рядів буде потрібно для покриття кімнати, а також допоможе вам практикувати дію з’єднання дощок разом.

Далі розкладіть дошки в довжину. Але на цьому етапі уникайте совгання дощок. Це ущільнить замок, який потім важко від’єднати і може пошкодити систему замикання.

Після того, як ви відчуєте загальну компоновку, зберіть дошки і укладіть їх у сусіднє приміщення.

Поради по різанню

Обрізка ламінату

Не надто переживайте про свою техніку різання ламінованих дощок. Дошки дуже тонкі, з серцевиною ДВП, яка ріжеться дуже легко. Обрізані кромки будуть приховані, коли встановлені плінтуси та молдинги, тому ідеальні надрізи не є істотною вимогою. Настільні пилки завжди дають найкращі надрізи, але ви також можете використовувати циркулярну пилку, лобзик або навіть ручну пилку. Дрібнозубні пили дозволять зробити кращі надрізи з меншим відколом поверхні ламінату.

Використовуйте довгу пряму лінійку для позначення довгих ліній різання по довжині дощок або T-квадрат для позначення поперечних розрізів. Встановіть глибину пилки, щоб вона була трохи глибшою, ніж товщина дощок. Не забудьте підтримати вільний кінець дошки, щоб кінці не відламувалися до завершення зрізу.

Якщо є перешкоди або незвичайні контури, які потрібно вирізати на дошках, наприклад, для труб, що виходять з підлоги, або навколо молдингів дверей, може знадобитися лобзик з дрібнозубним лезом для різання дерева.

Покладіть підстилку

Виробники завжди рекомендують класти підстилки перед тим як стелити ламінат. Цей тонкий щільний шар піни допомагає поглинати звук, забезпечує тепловий бар’єр, полегшує ходу по ламінату, а також допомагає згладити незначні зазори в нижній підлозі.

Закріпіть шви підстилок скотчем, як рекомендує виробник. Деякі підкладки оснащені клейкими краями, що використовуються для з’єднання частин.

Основна пінопропіленова підкладка – це стандартний варіант, але є й інші типи, які пропонують різні властивості, такі як звукоізоляція, вологостійкість, додаткова подушка. Наприклад, фетр – це преміум підкладка.

Закладення першого ряду

Укладка першого ряду ламінату

Почніть з відрізання замків від дощок, які будуть йти  по першій стіні, використовуючи настільну або циркулярну пилку. Починайте стелити цей перший ряд на найдовшу стіну, з обрізаними краями дощок до стіни.

Почніть з правого боку. Покладіть до стіни дошку на відстані приблизно на 1 сантиметр від стіни. Розміщення прокладок між ламінатом та стіною може допомогти зберегти цей зазор. Цей розрив розширення є критичним для плаваючої підлоги, оскільки ламінат буде розширюватися і стискатися через зміни погоди. Зверніться до інструкцій з настилу щодо рекомендованого розширення.

Продовжуйте стелити дошки, працюючи вліво до кінця кімнати. За допомогою гумового молотка з’єднайте кінці дощок разом, стежачи за тим, щоб шви були щільними. При правильній укладці торцеві з’єднання повинні бути щільними, без зазорів.

Завершення першого ряду ламінату

фото як завершити перший ряд ламінату

Як тільки ви досягнете лівого кінця першого ряду, остання дошка, ймовірно, буде занадто довгою. Виміряйте необхідну довжину і обріжте дошку з права на ліво.

Відрізаною частиною сформуйте першу дошку в другому ряду, починаючи з правого боку кімнати.

З іншими рядами все так само. Сподіваємось, що допомогли вам у питанні, як правильно стелити ламінат.