Товщина паркетної дошки залежить від товщини кожного шару. Нижній шар виготовлений зі шпону сосни або берези, пилених ламелей. Паркетну дошку китайського виробництва оснащують нижнім шаром з деревини гевеї. Товщина цього шару не перевищує 2 мм.

Середній шар роблять з перпендикулярно покладених планок хвойних, іноді листяних порід. Технологія виготовлення середнього шару впливає на стабільність паркетної дошки. Бруски, з яких він зроблений, повинні бути радіального розпилу, а між брусками потрібно залишати зазори або компенсатори, розраховані на можливе розширення деревини в літній період.

Середній шар паркетної дошки товщий від інших – до 8 мм.

Верхній шар з цінної деревини – це шар зносу паркетної дошки. Від його товщини залежить, як довго вона прослужить і скільки разів можна відшліфувати паркет, щоб відновити його первозданну свіжість і красу.

Еталонний показник товщини верхнього шару – від 2,5 до 5 мм. Чим він вищий, тим більше цінної деревини використовується при виготовленні паркетної дошки і тим вона дорожча.

Співвідношення загальної товщини і товщини цінного шару (в мм) паркетної дошки

Типи Загальна Верхній шар
Економ варіант 10 2,5
Середній сегмент, в т. ч. бренди: Kahrs, Haro, Boen 13,5 3,5
«Золотий стандарт» паркетної дошки 15 4
Дошка з імітацією масиву, з’єднання шип-паз 19 6
Спортивний паркет 30 3,5

Шпонований паркет

Все, що написано вище, стосується класичної 3-шарової паркетної дошки. Однак під цією ж назвою випускається і інший продукт, зовні схожий, але має іншу структуру, – шпонований паркет.

Його товщина всього 7-10 мм, а верхній шар зроблений зі шпону цінної деревини, в тому числі рідкісних екзотичних порід: сукупіри, мербау, палісандра, ятоба, мербау. Товщина верхнього шару у такого паркету – 0,5-1,5 мм. Шпонована дошка виглядає так само красиво, як і натуральний масивний паркет з цих порід. Але через дуже малу товщину шару зносу шпонований паркет коштує дешевше, ніж традиційна паркетна дошка.

Оскільки виробництво такого паркету дозволяє економніше витрачати природні ресурси, ним займаються великі європейські бренди: Par-ky (Бельгія), Meister (Німеччина), Kahrs Linnea і Golvabia (обидві шведські).

Під цінним шаром у шпонованого паркету знаходиться надтверда HDF-плита, що приймає навантаження на дошку. Тому таке підлогове покриття не боїться навіть екстремальних навантажень.

Нижній шар у шпонованого паркету буває зроблений з спресованого деревного борошна або шпону доступніших порід дерева.

Конструкція інноваційної паркетної дошки Meister Lindura

Коли важлива товщина

  • Коли паркетна дошка укладається на лаги. У рідкісних випадках паркетна дошка укладається прямо на лаги. Так можна встановлювати тільки товсту дошку в 20-30 мм. Приклад: паркет в спортзалах.
  • Коли використовується плаваюче укладання. Паркетну дошку з замковим з’єднанням можна укладати плаваючим (безклеєвим) способом. Товщина паркетної дошки для плаваючою укладання не повинна перевищувати 15 мм.
  • Коли в приміщенні багато ходять. У приміщеннях з підвищеним навантаженням (громадських закладах, прихожих, кухнях) рекомендують встановлювати паркет з високою зносостійкістю: міцний шпонований або класичну паркетну дошку з верхнім шаром в 3-4 мм.
  • Коли є з’єднання різних покриттів в одному приміщенні. Стики паркету з іншими оздоблювальними матеріалами (наприклад, плиткою) в квартирі повинні бути рівними. Коли немає можливості підняти плитку, використовують паркет, рівний по товщині плитці.
  • Коли є підлога з підігрівом. Дерево – матеріал з низькою теплопровідністю. Тому на підлогу з підігрівом укладають паркетну дошку до 15 мм і тільки тих виробників, які рекомендують або допускають установку на теплу підлогу.

Дізнайтесь вартість підлоги! Заповніть форму і ми підрахуємо ціну

ДІЗНАТИСЬ ВАРТІСТЬ!