При з’єднанні стиків паркету і паркетної дошки з плиткою слід пам’ятати, що в області з’єднання різнорідних підлогових покриттів завжди залишається зазор, покликаний компенсувати сезонні зміни геометричних розмірів паркету, ламінату, керамічної плитки і т.п. Для додання шву презентабельного вигляду використовуються спеціальні матеріали з декоративно-захисним ефектом.

Для чого потрібно закривати стик між паркетом і плиткою

Абсолютно будь-який обробний матеріал, будь то гранітні плити або кварц-вініл, має певний деформаційний коефіцієнт, на який впливають перепади температури і вологості повітря. З підлогових декоративних покриттів найвищий рівень – у деревини і її похідних (масив, паркетна або інженерна дошка, ламінована підлога, фанера, ДСП і інші). Саме тому у всіх інструкціях чорним по білому зазначено: зазор між обмежувачем і підлоговим матеріалом повинен бути не менше 6-14 мм, в залежності від типу покриття і площі його збірки.

По периметру кімнат шви закриваються плінтусами ПВХ, МДФ або дерев’яними. Для відкритих стиків в області з’єднання паркету і кераміки, ламінату і керамограніта, ковроліну і паркетної дошки використовуються різноманітні техніки декорування. Основні цілі цієї роботи:

 • згладити перехід або перепади рівня;
 • захистити торці підлоги від пилу, бруду, відколів та інших пошкоджень;
 • зробити шов максимально непомітним і органічним;

З’єднання паркету і керамограніту

Чим оформити стик паркетних матеріалів і плитки

Зазори між покриттям для підлоги закриваються такими засобами як:

Перехідні профілі або пороги

Являють собою накладну смужку з металу, дерева, ПВХ або МДФ, яка фіксується на металовироби, клей або спеціальні планки. Розрізняють вироби:

 • Стикоперекриваючі. Це злегка увігнуті вузькі пластинки шириною до 10 см і довжиною до 3 м. Працюють по однорівневих покриттях, кріпляться за допомогою дюбелів і саморізів, що поставляються в комплекті;
 • Різнорівневі – поверхневі накладки, що згладжують перепади між різнорідними підлоговими матеріалами. Ширина виробів становить 10-70 мм, довжина – 0,9-3 м, способи кріплення аналогічні попередньому виду;
 • З прихованим кріпленням – однорівневі пороги, на яких по нижньому боці є два виступаючих металевих канти, що утворюють направляючу канавку. Спосіб кріплення досить оригінальний: в основі висвердлюється отвір під дюбель, потім кріпильний елемент вставляється в поздовжній фіксатор. Вся конструкція приставляється до стику таким чином, щоб металовироби збіглися з прорізами в бетоні або дереві, акуратно прибивається. Розміри виробу: ширина від 2,5 до 10 см, довжина – 0,9 м, 1,8 м і 2,7 м .;
 • З прихованим кабель-каналом – однорівневі смужки, верхня ПВХ-частина яких знімається, відкриваючи неглибоку порожнину (за аналогією з однойменними пластиковими плінтусами). Кріплення, як правило, приховане, по напрямних канавках. Габарити: ширина – до 4 см, довжина – до 1,8 м.
 • Клейові. Аналог стикоперекриваючих накладок, але замість місць під кріплення на нижню сторону нанесено дві смужки міцного синтетичного клею. Це дозволяє за лічені хвилини встановити профіль;
 • Протиковзкі. Це накладні планки для стиків і ступенів, на поверхні яких закріплені гумові смужки або приклеєний шар міцного рифленого поліуретану. У продажу можна зустріти пороги і з металевим рифленням. Ширина виробів не перевищує 5,5 см, довжина – до 3 м. Аналог – клейові гумові протиковзкі накладки протяжністю від 1 до 10 м;
 • Спеціалізовані. Це металеві та МДФ-накладки особливого профілю (Г, Н, Z-, F-подібні та інші), призначені для з’єднання однорідних матеріалів різного забарвлення, щільності або товщини. Наприклад, для неоднакових видів кахлю, керамограніту, паркету і т. д.

Металеві пороги виготовляються в наступних колірних рішеннях:

– Чисті, тобто алюмінієві без додаткової обробки;
– Анодовані під бронзу, золото, срібло та ін. Піддаються особливим технологічним процесам, в результаті яких на поверхні утворюється оксидна плівка різних відтінків. Вироби стійкі на стирання, не бояться корозії;

– Фарбовані спеціальними полімерно-порошковими засобами. Відрізняються насиченими відтінками і високою якістю поверхні;

– Декоровані плівкою з текстурою і малюнком під деревину. Це найбільш затребуваний вид порогів, так як асортимент може налічувати до 40 декорів під будь-який вид паркету, паркетної, масивної та інженерної дошки.

– Дерев’яні пороги – це найдорожчі види профілів, так як випускаються виробниками паркетної дошки з цільної деревини цінних порід. Причому вони підбираються під конкретний набір продуктів, максимум під 2-4 декори.

Дешевший аналог – МДФ-пороги, ламіновані ПВХ-плівкою. Асортимент не дуже різноманітний, зате при покупці паркетної дошки або ламінату відомих брендів можна підібрати вироби, що ідеально збігаються з підлогою по текстурі і відтінку.
На особливу увагу заслуговують так звані гнучкі ПВХ-пороги. Це планки з тонованого (не фарбованого) міцного пластику, які замикаються на спеціальний перфорований профіль (завжди йде в комплекті). Відрізняються абсолютною водо- і біостійкістю, стійкі до стирання і ударних навантажень. З їх допомогою можна оформити стик паркету і плитки округлої або складної форми, виділити колони та інші елементи, додати інтер’єру особливий шик і елегантність. Монтаж ПВХ-порогів нескладний, але перед роботою їх рекомендується потримати в гарячій воді для додання гнучкості і пластичності виробу.

Пробкові компенсатори

Призначені для декорування однорівневого стику без поріжка. Являють собою смужки з натурального матеріалу шириною 10-20 мм, різною довжиною і заввишки до 15 мм.

Випускаються в двох видах:

 1. Стандартні з пробки. Гнучкі, пластичні вироби, пофарбовані зверху водо- і зносостійким покриттям в різні відтінки під деревину. Працюють в прямих швах і по стиках зі складною геометрією.
 2. Комбіновані, що поєднують в собі коркову серцевину шириною до 1 см і смужки по 0,5-0,7 мм цінної деревини (дуб, бук, ясен, махагон та інші) по торцях. Найчастіше застосовуються для з’єднання паркету або паркетної дошки різних відтінків, фактур.

Порада! Не рекомендується стикувати пробкові компенсатори з покриттям підлоги, покладеним «плаваючим» способом. Вироби недостатньо пластичні, тому підсумком такого рішення може стати роздута підлога або видавлена з шва пробка.

Встановлюються клейовим способом із застосуванням конструкційних адгезійних засобів або клей-герметиків по дереву. Виріб легко ріжеться, підганяється за розміром. При необхідності захисне покриття можна відновити за допомогою лаку або емалі.

Як замінник можна використовувати лист технічної пробки, нарізаний тонкими пластинками.

Герметики

Щоб оформити стик плитки і паркету або паркетної дошки без застосування порогів, можна скористатися нетрадиційними для цього виду робіт матеріалами. А саме – герметиками наступних видів:

 • Герметики силіконові тоновані, що застосовуються в якості затирки для плитки.

Випускаються в широкій колірній гамі (до 20 видів в одній серії), мають непогані характеристиками по водостійкості, еластичності, механічній міцності до стирання, ударів і подряпин. Товщина шва не повинна перевищувати рекомендовані за інструкцією (2-7 мм).
Механізм закладення стику аналогічний роботі по кераміці: край (поверхню) захистити за допомогою ізоляційної стрічки або крепового скотчу, заповнити зазор масою, вирівняти її гумовим або пластиковим шпателем і почекати до повної полімеризації 12-24 години.

 • Герметики акрилові кольорові для паркету та ламінату.

Використовуються в тих випадках, коли треба стикувати масивні і ламіновані підлоги, ущільнювати шви між планками. Основна перевага – відмінна адгезія саме до дерев’яних поверхонь. До того ж після використання акрил, на відміну від силікону, можна фарбувати або лакувати після висихання. Матеріал є безпечним для дітей, без сильного хімічного запаху, використовується найчастіше всередині приміщень. Ширина шва залежить від типу деревини та вказується на етикетці.

 • Клей-герметики тоновані паркетні поліуретанові

Рекомендуються для закладення стиків різнорідних декоративних матеріалів: паркету і плитки, паркетної дошки і керамограніту. Мають хорошу адгезію до металу, кераміки, ПВХ, деревини, бетону та ін. Продукт водо- і вібростійкий, використовується всередині і зовні приміщень. Допускається поверхневе фарбування після остаточної полімеризації (через 4-12 годин).

Клей-герметик звичайно еластичний, але є істотна умова – виробники вимагають, щоб покриття було жорстко зафіксоване клеєм або цвяхами до підлоги.

Корковий ущільнювач

Незвичайний продукт від виробників покриттів з пробки – поліорганосілоксановий пластичний ущільнювач, що містить дрібнофракційну кору коркового дерева. По суті це стандартний силіконовий герметик, змішаний з наповнювачем. Основне призначення – закладення стиків між виробами з пробки: шпалер, підлогових плит і т. д. Виробник стверджує, що продукт досить еластичний, біостійкий, тому його можна використовувати для заповнення швів між плиткою і приклеєним або прибитим до підлоги паркетом.

Порада! Якщо вам потрібні майстри по монтажу чи ремонту підлоги, зателефонуйте нам або просто заповніть деталі замовлення, наші майстри з великим досвідом роботи. Також в Студії Підлоги є величезне портфоліо прикладів робіт, що допоможе з вибором.