Стяжка підлоги, як і інші матеріали, з часом зношується. Ремонт стяжки залежатиме від типу дефекту. Найпоширеніші дефекти – це тріщини і сколи. Але крім них в стяжці часто утворюються приховані пустоти і відшарування. Їх можна виявити при простукуванні металевим стержнем.

Для пустоти характерний глухий звук. Якщо площа таких пустот займає більше 30% від всієї стяжки, її потрібно повністю замінити. Невеликі пустоти можна усунути ремонтом.

Ремонт мілких тріщин в стяжці

Необхідну ділянку перед ремонтом треба добре очистити. Далі тріщину поглиблюють молотком і зубилом до 1 см. Тріщина має отримати форму конуса з загостренням внизу. Далі її очищають від пилу пилососом або піскоструйним апаратом та обробляють епоксидним грунтом з розчинником (1:10). Після висихання грунту, щілину заробляють цементним розчином. Останній етап – зачищення і шліфування.

Ремонт глибоких тріщин

В цьому випадку в тріщині з обох боків роблять глибокі бороздки болгаркою, а потім за допомогою молотка і зубила заглиблюють до 5 см. Далі також очищають і наносять грунт. Цементний розчин наносять в 2 – 3 етапи. Все залежатиме від розміру тріщини.

У випадку дуже широкої тріщини, її армують металевими скобами. Для цього робляться поперечні борозди глибиною в 2 см і шириною 1,5 см. В них наноситься розчин і потім кладеться арматура. Далі все заробляють і після висихання шліфують.

Ремонт відшарувань (вибоїн)

Периметр площі відшарування врізають на глибину 2 см шліфувальною машинкою. Далі виймають весь бетон перфоратором, обезпилюють, грунтують, заливають ремонтним розчином. Після висихання ділянку вирівнюють і шліфують.

Обезпилення стяжки

Верхній шар старих стяжок з часом починає розпилюватись. Обезпилення роблять спеціальними сумішами. Перед нанесенням суміші стяжку очищують (а для кращого з’єднання можна ще й пошліфувати), потім суміш наносять валиком. Вибір суміші залежить від рівня навантаження на стяжку.

Ремонт стяжки ін’єкціями

Часто буває так, що відшарування з’являються з боку основи. В цьому випадку також роблять простукування і в місцях глухого звуку просверлюють отвори діаметром 16 мм і періодичністю в 24 см. Далі за допомогою спеціального шприца або інших сучасних інструментів вводять ремонтний розчин.

Вирівнювання основи

Часто перед укладкою підлоги, особливо ламінату або вінілу, виявляють нерівність основи. В цьому випадку застосовують самовирівнюючу суміш. Перед цим основу потрібно очистити від пилу і двічі промити содовим розчином. Основа зволожується. Суміш наносять невеликими порціями, вирівнюють, видаляють повітряні бульбашки голчатим валиком.