Ось основна характеристика ламінату Quick Step, а також найпоширеніші запитання і відповіді на них.

– Чи існує серед асортименту Quick Step 33-й клас?

– Так. Він називається Majestic Pro, і підрозділяється на дві «підколекції» – M.P. 8 і M.P. 9,5, створені на основі дизайнів колекцій Eligna і Largo відповідно. Ламінат Majestic Pro відповідає класу зносостійкості AC5 (EN 13329).

– Які колекції Quick Step на даний момент виготовляють в Бельгії?

– Largo, Arte, Quadra, Exquisa, Eligna / Perspective Wide, Majestic Pro 9,5.

– Чи сумісні підлоги Quick Step c системами підігріву підлоги?

– Так. Разом з тим, слід звертати увагу на ряд технологічних особливостей і дотримуватися рекомендацій: наприклад, «плаваючий» тип укладання ламінату; необхідність використання підкладки Quick-Step, обладнаної гідроізоляційним захистом, або полімерної плівки товщиною не менше 0,2 мм та інші вимоги.

– На упаковці ламінату вказано знак Scratch Guard. Що це означає?

– Даний термін означає запатентовану технологію захисту поверхні якісного ламінату від подряпин, відколів та інших подібних ушкоджень.
Зносостійкість і стійкість до пошкоджень найбільшою мірою залежить від якості верхнього захисного шару – т.зв. оверлею. Даний зносостійкий шар виготовляється з термореактивної смоли, мілкокристалічного сульфату барію, і тонкоподрібленого оксиду алюмінію. У нього входять різні добавки, такі як пластифікатори, наповнювачі, отверджувачі, стабілізатори, модифікатори властивостей і так далі; повна рецептура яких є закритою інформацією.
Якість поверхневого шару і зносостійкість ламінату в цілому оцінюється в ході так званого Табер-тесту; і тут ламінат Quick Step відповідає всім жорстким вимогам європейської сертифікації якості.

– Чи безпечний ламінат? У чому це вимірюється?

– У виробництві ламінату (точніше сказати, центрального шару – деревоволокнистої плити високої щільності – HDF) використовуються фенол-формальдегідні смоли, які при додаванні в деревну подрібнену масу є сполучним елементом; і під впливом високої температури і тиску сплавляють складові в цільну плиту.
Таким чином, будь-який ламінат виділяє в навколишнє середовище деяку кількість випарів зазначених смол (цей процес також називається емісія).
Фенол-формальдегідні смоли є канцерогенами, тобто речовинами, м’яко кажучи, для людського організму некорисними.
Вироблений в Європі ламінат проходить контроль відповідно до стандарту EN 717. Виходячи з його вимог емісія формальдегіду з ламінованих підлогових покриттів не повинна перевищувати рівень E1, який становить 0,13 mg / m2h – нешкідливий для людини рівень.
Важливий момент – якщо вироблені в Європі (в тому числі Quick Step) марки ламінату проходять жорсткий контроль допустимої концентрації смол; то у інших типів ламінованих підлог (в першу чергу недорогих китайського або російського виробництва) безпека не контролюється; в першу чергу через відсутність відповідних регламентуючих актів (що часто не заважає безсоромно розміщувати на упаковках піктограми «Е1», «German / French / .. quality» і так далі).
Тут повністю застосовна приказка «скупий платить двічі», оскільки зашкалюючий вміст подібних речовин неминуче позначиться на здоров’ї споживача і особливо дітей, що мають звичку грати на підлозі.
Купуючи продукцію марки Quick Step в  “Студія Підлоги“, ви можете бути впевнені в її безпеці для Вас і Ваших дітей.

– Який дизайн може бути у дощок ламінату Quick Step?

– В асортименті марки Quick Step присутні як деревні орнаменти (в тому числі і з ефектом «зістареності»; ручної обробки; вибілених ламелей і так далі), так і колекції «кам’яної» і «керамічної» плитки різних форматів, і навіть існує позиція з імітацією полотна.

– Чим я можу керуватися при виборі підлоги?

– В рамках широкого розмаїття асортименту Quick Step Вам представляються широкі можливості для творчості виходячи з Ваших конкретних умов: так, довгі планки колекції Largo підкреслять достоїнства великого приміщення; а дизайни колекції Country з ефектом ручної обробки ідеально впишуться в інтер’єр заміського будинку.

– Чи існує гарантія на продукцію Quick Step?

– Безумовно. На продукцію дається гарантія на 20-25 років (в залежності від колекції) і 5 років гарантії в разі використання підлог в комерційних цілях. Умови гарантії розміщуються в кожній упаковці.

– У магазині мені було запропоновано ламінат товщиною 12-мм 33-го класу, який при цьому коштував дешевше 8-ми міліметрового ламінату Quick Step. Чим це обумовлено?

– Клас ламінату привласнюється на підставі проходження комплексу випробувань європейської системи сертифікації EN 13329. Якість та процедура присвоєння класу ламінованих НЕ-європейських ламінованих підлог не регламентується і тому в переважній більшості випадків зазначений клас (китайські виробники, так само як і російські взагалі люблять магічну цифру «33») декларативний.
Так, прямого зв’язку між товщиною ламінату і класом немає; більш важливий фактор – якість верхнього зносостійкого шару і щільність плити.
До слова, європейського ламінату товщиною 12-13 мм не існує.

– Чи існує підкладка Quick Step?

– Так, безумовно. Фірмові підкладки діляться на кілька типів залежно від вимог до них і призначення: пригнічують відбитий звук (Uniclic Plus, Unisound, Unisound Pro); понижують звук, що передається (умовно кажучи, виходить до сусідів знизу  – Transitsound Ultra); підкладка для нерівної підлоги (Softboard); захищає від вологи і конденсату (Screen); підкладка для сумісності з «теплими» підлогами (CoolHeat).

– У магазині продавець запропонував товар під назвою Loc Floor. Продавець запевняв, що це «той же квік степ», хоча на сайті такої колекції немає. Це підробка?

– Ні, продавець надав майже вірну інформацію. Loc Floor – так званий «B-brand», який не входить в основний асортимент – як правило, ексклюзивні колекції для великих дистриб’юторів.
Так само як уже згаданий вище Loc Floor, Clix Floor. Зазначені колекції відрізняються досить демократичною ціною, а також деякими особливостями технологічного характеру.

– Чи можна відремонтувати пошкодження на ламінаті?

– Подряпини, тріщини, вибоїни та інші незначні ушкодження можна усунути за допомогою спеціального фірмового ремонтного набору Mix & Fix. В даний набір входять: тюбик мастики-основи, два флакони з фарбою і шпатель; а також пам’ятка з колірною гамою, з зазначенням пропорції змішування фарби для отримання конкретного кольору.
Набір Mix & Fix буває трьох видів: для світлих; темних деревних; і не-деревних орнаментів. Після такого ремонту пошкодження стають практично непомітними. Більш значні пошкодження можуть усуватися шляхом заміни однієї або декількох дощок. Це дуже просто виконується завдяки замковим з’єднанням дощок ламінованого покриття для підлоги.