Вінілова плитка для підлоги – це сучасний засіб декорування, що відрізняється довговічністю і привабливим зовнішнім виглядом. Універсальність, невибагливість у догляді і різноманіття варіантів виконання роблять вінілову підлогу одним з найпопулярніших покриттів, яке застосовується для оформлення підлоги в квартирах, приватних будинках, аеропортах, магазинах, лікарнях та інших громадських місцях. Схожий матеріал існував ще в радянські часи, але тоді якість і зовнішній вигляд залишали бажати кращого. Сьогодні ж вінілова плитка для стін та підлоги має ті якості, що дозволяють успішно конкурувати з лідерами продажів паркетом, ламінатом і керамогранітом.

Структура вінілової плитки

Вінілова плитка виробляється на основі полівінілхлориду (ПВХ) і має багатошарову структуру. Для додання міцності і пружності використовують дрібну кварцову крихту, яка служить в якості бази. Проміжний (серединний) шар несе відповідальність за декоративні властивості. При нанесенні малюнка застосовується особлива технологія, що забезпечує не тільки надійне закріплення складових компонентів, але і чіткість, однорідність зображення.

Середній прошарок закривається прозорою плівкою, що захищає фактуру від впливу ультрафіолету.

UV-плівка допомагає зберегти яскравість фарб протягом тривалого часу і ефективно протистояти негативному впливу сонячних променів.

Верхній шар теж прозорий і тонкий, але цей факт зовсім не применшує його заслуг. Поліуретанова плівка знижує силу механічних впливів і агресивність хімічних речовин. Таким чином, перед нами складна система, де кожен елемент виконує певні функції.

Переваги вінілової плитки

Вінілова плитка має масу достоїнств, що зумовили її затребуваність і популярність.

  • Довговічність. Унікальний багатокомпонентний склад гарантує наддовгий термін експлуатації. Верхній компонент «пирога» без перебільшення витримає 10 мільйонів кроків без втрати якості і кольору.
  • Стійкість до впливу зовнішніх факторів. Вініл толерантний до ультрафіолетового випромінювання, хімічних реагентів, не боїться вогню. Така підлога з честю витримає не тільки нескінченні переміщення офісних крісел, а й інтенсивні спортивні тренування.
  • Екологічність. Незважаючи на те, що при виготовленні без хімії не обходиться, в процесі використання вінілова плитка не виділяє небезпечних речовин. ПВХ плитка отримала всі необхідні сертифікати відповідності і дозволу на використання в громадських місцях.
  • Простота догляду. Плитка легко миється, забруднення видаляються звичайною водою, при наявності складних плям можна використовувати засоби побутової хімії.
  • Легкість монтажу. Невелика вага (3,5-5 кг / м2) не створює навантажень на несучі конструкції і додаткових труднощів при укладанні. Вінілова плитка ріжеться будівельним ножем і дозволяє без зайвого клопоту створювати бажану конфігурацію.
  • Доступність. Вінілове покриття обійдеться набагато дешевше багатьох інших оздоблювальних матеріалів, причому в якості ви точно не втратите.
  • Різноманітність кольорів і текстур. Асортимент вінілової плитки багатий: кожен без зусиль знайде відповідний для себе варіант. Імітація під гальку, дерево, пісок, мармур всіляких відтінків – далеко не повний перелік ідей.

Вінілова плитка: класи

Залежно від інтенсивності використання розрізняють вінілову плитку 3-х видів:

1. Побутова (23-31 класи) використовується в приміщеннях з мінімальною прохідністю, де в вуличному взутті ходять рідко. Верхній шар у такої плитки дуже тонкий, зате вибір колірних рішень величезний.

2. Комерційна плитка (32-42 класи) ідеальна для територій з підвищеною прохідністю, наприклад, для торговельних комплексів, офісів, медичних установ. Верхній шар у підлог даного різновиду міцний і товстий.

3. Спеціальне покриття (43 клас) застосовують для підлоги з максимальним механічним навантаженням – в спортивних залах, в виробничих цехах, на танцмайданчиках. Плитка містить добавки, які надають підлозі антиковзні і антистатичні властивості.

Різновиди вінілової плитки

На сьогоднішній день набули поширення такі види:

Кварц-вінілова плитка для підлоги

Зміст великої кількості кварцу (80%) гарантує високі показники зносостійкості. Виготовляється матеріал унікальним методом, який дозволяє досягти рівномірного розподілу компонентів і яскравості колірної гами. Для додання естетичного вигляду виробники покривають його емульсійно-металізованою політурою або поліуретаном. Головна особливість – точна відповідність фактурі дерева, натурального каменю, мармуру, граніту.

Кварц-вінілова підлога покривається розчином срібла, за рахунок чого забезпечується антибактеріальний ефект. Важливим є і те, що повітря в приміщенні теж очищається від пилу, бактерій і вірусів. Укладається плитка на підготовлену рівну основу за допомогою акрилової дисперсії і вінілового клею. Для забезпечення кращого прилипання знадобиться притискний валик.

Пресована ПВХ плитка

Складається з вінілу, стабілізаторів, смол, пластифікаторів. Виготовляється шляхом гарячого пресування з подальшим покриттям шаром ПВХ. Пресована плитка набагато міцніша і довговічніша. Підходить як для громадських, так і для житлових приміщень. Різноманітність розмірів, форм і кольорів дозволяють дизайнерам реалізовувати навіть найнеймовірніші задуми. Приклеювати пресовану плитку краще водостійким клеєм.

Самоклеюча плитка

Самоклеюча плитка вінілова – оптимальний варіант для тих, хто не має в своєму розпорядженні великого запасу часу. Укладається вона дуже швидко – достатньо зняти захисну плівку і щільно притиснути плитку до підлоги.

Більшого не вимагається. Так можна в найкоротші терміни перетворити приміщення, надавши йому вид морського берега, африканських джунглів або квіткової долини. Все буде залежати виключно від ваших уподобань.

Дізнайтесь вартість вінілової підлоги! Заповніть форму і ми підрахуємо ціну

розрахувати вартість