Вибір підлоги з кожним роком стає все ширше і ширше, виробники пропонують сучасні матеріали, виробництво і сировина для яких відносно недорогі, тому такі товари доступні практично всім споживачам. Але існує і класика, яка не втрачає своєї актуальності і виглядає на тлі технологічних аналогів унікальною і дорогою. Серед підлогових покриттів, зокрема дерев’яних, таким матеріалом була і залишається масивна дошка. Це розкішний варіант для укладання підлоги в будинку, квартирі, котеджі або будь-якому іншому приміщенні.

Підлога з масиву дерева

Особливості масивної дошки

Чим же така унікальна підлога з масиву? Цей матеріал має цілий ряд переваг, які роблять його таким популярним і в той же час дорогим:

 • натуральність – для виготовлення використовується виключно цільне натуральне дерево, а не суміш або пресована тирса;
 • екологічність – відсутність хімічних компонентів роблять підлогу безпечною для дорослих і дітей;
 • міцність забезпечується товщиною дошки, оскільки масив представлений цільною дошкою, він міцний і довговічний;
 • візуальні характеристики натуральної деревини повністю розкриваються саме в цьому матеріалі, адже справжній малюнок дерева не здатне відобразити жодне штучне покриття;
 • показники теплових характеристик і звукоізоляція у масивної дошки одні з найвищих серед підлогових покриттів;
 • простота і швидкість укладання забезпечуються завдяки великим розмірам дошки;
 • багаторазове шліфування та полірування можливі через товщину дошки, тому навіть через десятки років підлогу буде легко освіжити.

Виробництво і види матеріалів

Ми вже говорили про те, що масивна дошка – екологічно чистий і повністю натуральний матеріал. Сировиною для її виробництва є різні породи дерева, серед яких класичні:

 • горіх
 • ясен
 • дуб

Масивна дошка з дуба

Але існують і більш екзотичні матеріали:

 • бубинг
 • венге
 • сукупіра
 • доуссія
 • іроко

Всі ці породи вважаються міцними і надійними, відрізняються вони в основному тільки візуально, своїми малюнками. Процес виробництва складний, тому що дерево потрібно правильно розпиляти, обробити і висушити. Також при обробці у внутрішній стороні дошки роблять невеликі канавки, щоб забезпечити вентиляцію. Вони необхідні для того, щоб дошка не змінювала форми і обсягу при зміні температурного режиму і рівня вологості.

Масивна дошка як підлогове покриття використовувалася ще сотні років тому і спочатку вона виготовлялася вручну. Сьогодні ж цей процес став високотехнологічним. Для підготовки дерева і виготовлення дошки використовується сучасна техніка, яка виконує роботу з особливою точністю.

Існує 4 основних способи виготовлення масивної дошки, які проходять за різними технологіями:

 • першим способом вважається радіальний розпил дошки, такий матеріал має рівномірний малюнок з відносно прямими лініями волокон, саме тому цей вид дошки вважається одним з кращих.
 • селективний спосіб передбачає розпил тангенціальним методом, використовується деревина високої якості, колір і фактура практично рівномірні, можуть допускатися мінімальні сучки на поверхні.
 • натур – цей вид масивної дошки максимально наближений до реального зовнішнього вигляду необробленої деревини, колірна гамма може змінюватися, але всі дошки повинні бути в одному тоні, допустимі невеликі сучки і природні тріщини.
 • рустик – це масивна дошка, яка використовується в інтер’єрі для передачі простоти, адже тут є тріщини і сучки, перепади кольору і трохи фактури; але такі зовнішні характеристики ніяк не позначаються на якості покриття.

Варто розуміти, що серед цих способів виробництва немає відмінностей в якості одержуваного продукту. При кваліфікованій обробці всі види довгофункціональні, надійні і практичні, змінюється лише зовнішній вигляд дошки.

Критерії вибору масивної дошки

Перед покупкою масивної дошки ви повинні визначитися з зовнішніми характеристиками, які вас цікавлять. Оскільки ви підбираєте підлогове покриття під певний дизайн, то вам потрібно розуміти, як саме натуральне дерево повинно виглядати, якого воно буде кольору і фактури. Для цього попередньо перегляньте варіанти матеріалів, які ми згадували вище, адже, наприклад, горіх і дуб мають абсолютно різний малюнок і натуральний відтінок. Від вибору породи залежать відчуття, які будуть виникати від вигляду підлоги і ходьби по ній.

Далі задумайтеся про розміри дощок, вони безпосередньо пов’язані з розміром самого приміщення. Великі дошки будуть дивно виглядати в невеликому приміщенні, ще більше стискаючи його, а укладання дрібної дошки в величезному залі займе купу часу. До того ж розмір дошки впливає і на ціну матеріалу, тому детально проаналізуйте, якого розміру дошка краще підійде для вашого приміщення. Якщо вам складно визначитися самостійно, то зверніться за допомогою до фахівця.

Паралельно з підбором розміру виберіть і вид обробки масивної дошки. Подивіться, як обраний вами варіант втілений в необхідній породі дерева і кольорі. Ще одним важливим критерієм є покриття, яке наноситься на поверхню дошки, це може бути лак або олія. Кожен з варіантів по-різному виглядає з певною породою і текстурою. Ну, і, звичайно ж, в різних стилях інтер’єру потрібно вибирати пріоритетне покриття для масивної дошки.

Коли, визначившись з попередніми критеріями, ви здійснюєте покупку, вам потрібно знати про декілька нюансів:

 • купуйте тільки той матеріал, на якому чітко вказана порода, країна-виробник, розміри, селекція і компанія-виробник, так як ця інформація свідчить, що ви отримаєте не безіменну коробку дощок, а матеріал з набором якостей і характеристик;
 • простежте, щоб упаковка була цілою, в тому числі і поліетилен, так як він захищає матеріал від вологи, яка при транспортуванні могла потрапити на товар;
 • дістаньте кілька дощок і огляньте їх на наявність тріщин, якщо вони присутні на поверхні, внутрішній стороні і бічних гранях, то це свідчить про прискорену сушку, яка могла вплинути на якість дошки;
 • прикладіть кілька дощок одну до одної, переконайтеся, що вони все одно плоскі і мають ідентичний розмір, та як неграмотно розпиляні дошки складно укласти рівно, та й під час експлуатації вони можуть деформуватись;
 • попросіть продавця заміряти вологість дошки, адже це живий матеріал, який міг насититись вологою або бути недостатньо висушеним, що негативно позначиться на його використанні

І найцікавіший зі всіх критеріїв – ціна. Називати конкретні цифри досить складно, тому, визначившись з якимось із видів масивної дошки, пошукайте товар у кількох виробників або продавців, щоб розуміти його приблизну вартість. Не женіться за найдешевшим варіантом, адже найчастіше така дошка має багато вад, які вас можуть розчарувати. Умовно зіставте реальні витрати на сировину і транспортування матеріалу з його ціною, тоді ви зрозумієте, що масивна дошка не може коштувати дешево, а оголошення про нижчу вартість такої дошки швидше за все має підступ. Коли ви вибираєте матеріал, який буде довго служити вам, ви повинні розуміти, що він матиме чималу ціну.

розрахувати вартість