Масивна дошка – один з найпопулярніших видів підлоги і хороший вибір в конкретних умовах. За яких саме – дізнаєтеся нижче. Ми працюємо з масивною дошкою давно, тому чесно розповідаємо все як є.

Особливості масивної дошки

По-перше, це класика. Пропонуючи товар, продавці люблять говорити «класика». У випадку з масивною дошкою це правда на 100%, вона цілком складається з деревини цінної породи, добре тримає тепло і ефективно регулює вологість у приміщенні.

Розміри плашки: ширина 90-200 мм, довжина 500-2500 мм, товщина 15-22 мм. Зверніть увагу на товщину плашки. Це найважливіший показник, через який масивна дошка входить в преміум-сегмент. Так, дорого. Але справа в тому, що плашки такої товщини можна циклювати до 10 разів!

Циклювання – це оновлення, коли підлога з старезної і подряпаної стає «як з магазину». Тому термін служби масивної дошки – 80 років.

Які чинники впливають на вартість підлоги з масивної дошки?

1) Порода дерева

2) Виробники масивної дошки

3) Фінішне покриття – лак або олія

4) Технологія укладання

Порода деревини

Умовно всі породи можна розділити на «наші» – дуб, ясен, клен, і «екзотичні» – палісандр, мербау, венге, горіх та інші.

На що вам варто звернути особливу увагу в цьому питанні?

1. Дуб – найпопулярніша порода деревини. Причини: дуб краще за інших підходить до наших кліматичних умов, стабільний до перепадів температури і вологості, максимально ефективно піддається тонуванню. Баланс ціни і якості – ось найправильніша характеристика дубової підлоги.

2. Екзотична деревина завозиться з Південної Америки, Африки і Південно-східної Азії. Вона дуже яскрава і красива, але в нашому кліматі буває примхлива. Це не страшно, капризи усуваються шляхом професійного догляду.

Виробники

На ринку зараз представлено більше 50-ти виробників масивної дошки. У всіх гарні назви, «закордонне обладнання і високі стандарти якості» – як тут вибрати?

Звичайно, ми не можемо «розібрати» кожного виробника, це дуже довго, але за 10 років практики працювали з багатьма, і з задоволенням поділимося з вами інформацією – напишіть нам через зворотній зв’язок розділу «Контакти».

Іноді недобросовісні продавці пропонують масивну дошку з низькосортної деревини, забарвлену в колір дорогих екзотичних порід. Зазвичай вартість такої дошки значно дешевше оригінальної породи. І це повинно насторожити вас. Не може масивна дошка бути дуже дешевою!

Лак або олія

Ви вибрали сорт масивної дошки, породу дерева і виробника. Тепер треба визначитися: чи потрібна дошка під лаком або під олією?

І тут є нюанс – для масивної дошки підходить не кожен лак. Все через розміри і сезонне викривлення деревини. Наприклад, суперміцними кислотними лаками покривати масивний паркет не можна, вони недостатньо еластичні і можуть розтріскатись при викривленні плашок. Підходять тільки алкідні і водні лаки. Ідеальний варіант для масиву – олія. А для великої масивної дошки це взагалі єдиний варіант.

Особливий випадок – тонування. Приголомшливий ефект тонування дає саме на дубі, і це ще одна причина віддати перевагу дубовій підлозі. За допомогою цієї операції ви можете надати дубовій дошці відтінок будь-якої екзотичної породи, або зробити підлогу «під старовину».

 

 

Тут десятки дизайнерських можливостей.

Укладання масивної дошки

Укладання масиву – це завжди дуже важливо, тому що саме від професіоналізму майстрів залежить краса і термін служби підлоги. Але у випадку з масивною дошкою укладка може загрожувати її життю. Пред’являються підвищені вимоги до основи і використовуваного клею. Тут потрібен ретельний аналіз і багато звичайних паркетних клеїв для масиву не підходять.

Тому приділіть особливу увагу технології укладання масивної дошки, якщо хочете, щоб вона прослужила 80 років.