Поява скрипу ламінату мало кому може принести задоволення. Якщо нічого не робити скрип може стати сильнішим. Цей матеріал відносять до високоміцного, зносостійкого покриття, але він з часом зношується. При ходьбі по ламінованій поверхні можуть спостерігатися неприємні звуки, які можуть ставати дедалі чіткішими і голоснішими. Шум може не тільки діяти на нерви, але і бути першим сигналом того, що підлогове покриття потрібно ремонтувати. Так чому скрипить ламінат і що робити, щоб швидко усунути подібну халепу?

Причини скрипу ламінату

Ламінат вважається міцним матеріалом, але він також зношується. Це пов’язано з тим, що на нього постійно чиниться тиск, який викликає появу різних дефектів. Необхідно уважно з’ясувати, чому може скрипіти ламінат і що робити в цих випадках.

Нерівна основа

Часто виникнення скрипу відбувається через нерівну поверхню та невірно вибрану  підкладку, на яку вкладався ламінат. Можливо, перед укладанням вона була недостатньо добре підготовлена. Невеликі ямки, горби, деформації можуть стати головними причинами появи неприємного звуку при ходьбі.

Кілька порад щодо запобігання цій неприємній проблемі:

 • обов’язково перш ніж укладати підлогове покриття, ретельно підготуйте основу під нього;
 • варто пам’ятати, що ламінат досить вимогливий до основи,  ямка, горбок, викличе деформування, появу неприємних скрипів;
 • якщо ж скрип з’явився, то в цьому випадку потрібно вирівняти основу. Для цього доведеться зняти кілька панелей на місці появи скрипу;
 • за допомогою розчину з цементу, слід добре закрити всі дефекти поверхні;
 • все потрібно залишити, щоб просохло;

Потім укладається підкладка, панелі вставляються на місце.

Кілька порад для запобігання дефектам через підкладки:

 • розмір товщини підкладки 2-7см;
 • якщо підкладка має товсту структуру, то після її укладання буде спостерігатися підвищене провисання ламінату. Це призведе до появи скрипу;
 • перш ніж укладати ламінат переконайтеся, що основа рівна.

Маленький проміжок між ламінатом і стіною

Для того щоб не з’явився шум від ламінату, при установці цього покриття між підлогою і стінами необхідно залишати зазор. Розмір ширини зазору повинен становити 8-10 мм. У просторих кімнатах зазор може становити більше 10 мм, все залежить від параметрів ширини плінтусів.

Наявність зазору надає можливість ламінованій поверхні розходитися, щоб в подальшому вона прийняла зручне положення. Зазор знімає напругу з місць з’єднань замків, а поверхню підлогового покриття захищає від появи скрипів.

Якщо зазор відсутній або його розмір невеликий, то під час розширення буде спостерігатися упор ламінату в стіни і в плінтуси, що призведе до виникнення шуму, скрипучості поверхні підлоги.

Для того щоб усунути ці проблеми, необхідно буде зняти плінтуси, зменшити розмір ширини крайніх панелей ламінату для оптимального простору між ламінованою підлогою і стінами. Після цього необхідно встановити назад плінтуси, все закріпити.

Вологість в приміщенні

Ламінат може реагувати на перепади вологості. При різкому підвищенні рівня вологості в приміщенні ламіноване покриття підлоги починає хрустіти, видавати скрипи. При цьому шум з’являється не на одному місці, а по всій підлозі. При зміні рівня вологості, скрипи пропадають.

Така скрипучість ламінату не завжди постійна:

 • зазвичай скрипучість пропадає при зміні сезону;
 • якщо скрипучість з’явилася в літній період, то слід дочекатися опалення. Можливо, в цей період скрипи і шум зникнуть;
 • якщо скрипи з’являються під час перепадів вологості, то з часом вони пропадуть. Для цього просто необхіден час, щоб ламіноване покриття освоїлося в новому мікрокліматі і перестало видавати неприємні звуки.

Підвищена вологість також може спричинити скрипи ламінату

Потрапляння пилу і піску

Під час установки підлогового покриття необхідно стежити за тим, щоб вся поверхня була чистою. Бажано під час укладки постійно прибирати пил, весь бруд, пісок. Тому при укладанні ламінату при собі необхідно мати пилосос.

Які наслідки може викликати пил, пісок на ламінаті:

 • якщо пісок і пил потрапили на замкові з’єднання панелей, то в результаті це може викликати появу гучного хрускоту;

 • шум від хрускоту може викликати не тільки роздратування, але і привести до псування замкових з’єднань;
 • поява скрипу, хрускоту може спостерігатися також коли стяжка поганої якості.

Якщо скрипить ламінат при ходьбі, при цьому причина криється в скупченні пилу, піску, то усунути цю проблему досить складно, особливо якщо пил збирається в області замкових з’єднань. Якщо вся справа в неякісній стяжці, то для цього доведеться розібрати ділянку зі скрипом. Стяжку слід заново залити цементним розчином, розрівняти, просушити, прогрунтувати і зачистити. Після цього знову встановлюється підлогове покриття. Під час укладання стяжку необхідно добре прогрунтувати, це захистить її від подальшого осипання.

Використання неякісного матеріалу

Ще однією причиною, через яку скрипить підлога з ламінату, може бути низька якість підлогового матеріалу. При укладанні неякісного ламінату запобігти скрипу не зможуть навіть:

 • якісна основа, яка ідеально вирівняна;
 • відсутність пилу, бруду, піску при укладанні підлоги;
 • правильний розмір зазору;
 • потрібна товщина підкладки.

Основним слабким місцем у неякісного ламінату є замки, вони мають різний розмір. Може з’явитися неприємний скрип при ходьбі по підлозі. Ці скрипи усуваються тільки повною зміною підлогового покриття.

Порада на майбутнє – купувати слід матеріал тільки перевірених виробників. Він повинен володіти високою якістю, гарною міцністю, зносостійкістю. Звичайно, вартість цього покриття буде набагато вище, але зате після укладання він не буде скрипіти, хрустіти, а також здуватися, деформуватися.

Напруга в замкових елементах

Ще однією причиною виникнення скрипу ламінованої підлоги може бути тиск в місцях з’єднань замків. Ця проблема досить поширена. Причому вона може з’явитися у матеріалу з високою якістю. У покриття з високою якістю шум спостерігається протягом декількох тижнів і триває до місяця.

Ламінат з високою якістю може зберігати напружений стан в замках протягом певного терміну, після укладання він деякий час плаває, поки не приймає потрібне положення. Під час цього процесу покриття підлаштовується під форму приміщення, під поверхню основи, а також під особливості прохідності.

Ламінат Parador

Тому при укладанні ламінату слід залишати потрібні зазори біля стін. Якщо вони є, то ламіноване покриття займе зручне положення. В результаті цього зникнуть всі сторонні звуки, поскрипування, підлога стане рівною. Цей процес зазвичай займає від 2-х тижнів.

Наявність сміття під ламінатом

Якщо установка ламінату проведена правильно, в просторі між стіною і підлогою передбачений зазор, але від підлогового покриття все одно виходять неприємні звуки. Можливо, під ламінатом є сміття. У цій ситуації потрібно виконати демонтаж настилу підлоги.

Порада – якщо ламінат хорошої якості і його не хочеться розбирати, іноді можна залишити все як є. Все сміття перетреться, розійдуться всі піщинки, різне сміття. Згодом скрип підлоги повністю зникне. Але є і негативна сторона – нижній шар від цього може грунтовно постраждати, що в результаті негативно позначиться на якості всього покриття підлоги.

Як зробити очистку від сміття:

 • потрібно зняти всі ламінатні дошки;
 • знімається підкладка;
 • необхідно провести очищення основи від усього сміття;
 • настилається нова підкладка;
 • в кінці встановлюється ламінат.

Якщо у вас в будинку, квартирі чути скрип, то потрібно розібратися чому скрипить ламінат. Багато хто відразу подумує про переукладку або повну зміну підлогового покриття. Але не завжди потрібно проводити розбір, щоб усунути ненависний шум при ходьбі по підлозі. Якщо в будинку раптом почав скрипіти ламінат, то що робити в цих випадках, а головне як його полагодити без розбору?

У цій справі допоможуть кілька важливих рекомендацій, які допоможуть усунути скрип ламінату, при цьому, не розбираючи підлогове покриття. Все досить просто, розглянемо декілька порад:

 • як усунути місцевий скрип – для позбавлення від місцевого скрипу потрібна парафінова свічка, її потрібно буде прогріти. Гарячий віск заливається в місця скрипу, також за допомогою нього робиться затирання всіх щілин. Затирка виконується за допомогою тонкого шпателя з пластикового матеріалу. Буде хороший результат, якщо весь процес виконувати старою пластиковою карткою, яка вже давно вийшла з обігу;
 • як ще можна позбутися від скрипу ламінату без розбору? Якщо з’являється скрипіння підлоги поруч зі стінами, тоді потрібно зняти панелі. Всі стики можна запінити за допомогою монтажної піни або заповнити клеєм ПВА;
 • якщо виникає гуляння, скрипіння порогів, то їх слід проклеїти за допомогою прозорого клеючого розчину;
 • заповнити впадини, ями, деформації на поверхні основи можна монтажною піною.

Профілактика

Щоб надалі не з’явився скрип ламінованої підлоги варто скористатися важливими рекомендаціями:

 • не варто економити на ламінаті – рекомендується придбати дороге покриття з достатньою товщиною;
 • бажано використовувати підкладку з жорсткою структурою, її товщина повинна становити від 3 мм.
 • перш ніж приступати до укладання, краще заздалегідь ретельно підготувати основу. Її потрібно очистити від зайвого сміття, пилу, піску;
 • перед тим як укладати ламінат, його необхідно потримати близько 48 годин в приміщенні при кімнатній температурі;
 • при установці потрібно ретельно замикати замкові з’єднання, бажано їх підбивати;
 • обов’язково між стінами і покриттям підлоги залишати зазор по периметрі кімнати;
 • якщо є можливість, то слід встановлювати кліматичну техніку, яка буде регулювати температурний режим в приміщенні.

Скрип ламінованого покриття – це неприємний дефект підлоги, який може доставити серйозні проблеми. В результаті появи цієї несправності може постраждати все покриття аж до повного зносу. Якщо став з’являтися неприємний шум при ходьбі по підлозі, то краще усунути його відразу, в іншому випадку доведеться міняти всю підлогу.

Дізнайтесь вартість підлоги! Заповніть форму і ми підрахуємо ціну

ДІЗНАТИСЬ ВАРТІСТЬ!