Коли ви шукаєте зручні для бюджету варіанти підлоги, вініл та ламінат – це найперші дві пропозиції, які ви отримаєте. Хоча ці два типи підлоги мають багато спільного, у них є кілька ключових відмінностей, які важливо враховувати при вирішенні питання про те, який з них встановити у вашому будинку. Якщо ви не впевнені, чи підходить вам вініл або ламінат, скористайтеся цим посібником, щоб допомогти вам прийняти правильне рішення.

Плюси і мінуси вінілової підлоги

Вінілова підлога виготовляється із 100-відсоткового пластику. Цей склад надає йому чудову стійкість до води. Якщо вода знаходиться на вініловій підлозі навіть довгий час, це не зашкодить поверхні. Водонепроникність вінілу робить його прекрасним вибором для таких приміщень, як кухня та ванна кімната, де більше шансів розливу води.

Наприклад, вініл з деревного пластику та полімеру (WPC) є водонепроникним завдяки своєму складу термопластиків, деревного борошна та карбонату кальцію. Його можна встановити в місцях, де високий рівень вологи. Інші водонепроникні варіанти вінілової підлоги включають вініл з кам’яного пластику (SPC), виготовлений з натурального порошку вапняку, полівінілхлориду та стабілізатора. Також відомий як вініл з жорстким сердечником, його можна встановити як плаваючу підлогу.

Якщо розглядати вплив вологи, то вінілова підлога є явним переможцем. Він також має більш тривалий термін експлуатації та загальну міцність. Однак не забувайте враховувати свій бюджет; вінілова підлога може бути дорожчою, ніж ламінована підлога, особливо якщо ви вибрали елітний варіант.

Історично вініл вважався не дуже естетичним. Однак тепер вініл пройшов довгий шлях, коли справа стосується вибору стилю; ви можете знайти вінілову підлогу, що імітує зовнішній вигляд кам’яної, плиткової та навіть дерев’яної підлоги з реалістичною точністю.

 

Плюси і мінуси ламінату

Ламінат – це синтетичний виріб, який імітує вигляд справжньої листяної деревини. Він може мати зовнішній вигляд справжньої дерев’яної підлоги, що робить його популярним серед власників будинків, яким подобається стиль листяних порід, але вони хочуть витратити менше грошей на підлогу. Ламінат не дуже добре працює, коли йдеться про вологу. Деякі види ламінату мають вологостійкі властивості, але такі варіанти підлогових покриттів не є водонепроникними і серйозно пошкоджуються, якщо вода буде на них протягом тривалого періоду часу.

Однією з головних переваг ламінату є його комфортне відчуття під ногами. Ви можете не вважати цю особливість важливим фактором, але відчуття під ногами може мати великий вплив на те, чи сподобається вам ходити по підлозі день у день. Ламінат має більш товстий склад, який включає вміст деревини, що допомагає йому бути злегка м’яким. Більшість видів вінілу, як правило, досить жорсткі, тому це не найкращий вибір для спалень.

На жаль, ламінована підлога не служить так довго, як вінілова. У багатьох випадках її потрібно замінити протягом 10 років після монтажу. Перевага полягає в тому, що початкова вартість ламінатної підлоги нижча. Якщо у вас обмежений бюджет, ламінована підлога дозволяє надати вашій кімнаті свіжий вигляд за менші гроші.

Подібність між вінілом та ламінатом

Підводячи підсумок, вініл – кращий вибір, коли вам потрібні водонепроникність, термін експлуатації та довговічність вашої підлоги. Тим часом ламінат є кращим, якщо ви хочете  менших витрат та комфортних відчуттів під ногами.

Незважаючи на свої відмінності, ламінат та вініл також схожі у ряді характеристик, включаючи наступне:

  • Простота монтажу. Вінілова та ламінована підлога – одні з найлегших в укладці. Всього декілька годин достатньо для величезної кімнати.
  • Технічне обслуговування: вініл та ламінат легко підтримувати в чистоті. Просто прибирайте, пилососьте чи підмітайте за потребою. Вам не потрібні спеціальні засоби для чищення або техніка, щоб підтримувати ці підлоги в хорошій формі.
  • Екологічність: обидва типи підлог мають екологічно чисті варіанти для придбання.
  • Вартість: іноді ламінат можна знайти за нижчими цінами порівняно з вінілом, але все залежить від стилю та особливостей, які ви шукаєте. Взагалі вініл та ламінат не дуже суттєво відрізняються за ціною і обидва вважаються двома найбільш бюджетними варіантами підлоги.

Сподіваємось, що допомогли вам зважити плюси та мінуси при виборі між вініловим та ламінатним покриттям і ці поради дозволять вам прийняти обгрунтоване рішення, яке може допомогти вам покращити зовнішній вигляд вашого будинку.