Більшість людей, в оселях яких укладена вінілова підлога, підтвердять, що подібне підлогове покриття являє собою відмінний компроміс за всіма основними параметрами. Вініл тепліший плитки, дешевший паркетної дошки, надійніший і простіший в догляді, ніж ламінат і різноманітніший по декору, ніж ковролін.

Хоча тут багато що залежить від якості матеріалу. Тому ми допоможемо вам з деталями, як вибрати вінілову підлогу з розумом і урахуванням всіх нюансів.

  1. Що таке вінілова підлога?
  2. Які бувають вінілові підлоги?
  3. Класи зносостійкості вінілових підлог
  4. Яка вінілова підлога краща: клейова, замкова або самоклеюча?
  5. Вінілові підлоги в різних приміщеннях
  6. Основні виробники вінілових підлог

Що таке вінілова підлога?

Вінілове підлогове покриття – це багатошарова конструкція, зроблена за допомогою пресування при високій температурі і зазвичай включає:

 • нижній шар з полівінілхлориду: підкладка з ПВХ, що стикається з підлогою, служить основою «бутерброда», гасить вібрації і шум від ходьби;
 • прошарок з армованого скловолокна: зміцнює конструкцію і забезпечує її стабільність при деформаціях (наприклад, від меблів);
 • основний шар: суміш з кварцової крихти і пластифікаторів виступає як міцна, довговічна і шумоїзоляційна база для всієї підлоги;
 • декоративна плівка: на тонкий вініловий шар наноситься захищений від вигорання на сонці малюнок під дерево, камінь, шкіру і т.п захисний шар: прозора плівка з поліуретану оберігає вінілову підлогу від механічних пошкоджень, побутової хімії, води.

Така складна і продумана конструкція цілком виправдовує вибір вінілової підлоги з багатьма її плюсами:

 • довговічність і зносостійкість: вінілова підлога служить до 15-20 років;
 • вологозахист: матеріал можна стелити на кухні та у ванній кімнаті;
 • комфорт: покриття тепле і м’яке, ходити по ньому босоніж приємно;
 • простота догляду: підлога з вінілу очищається легко і швидко;
 • дизайн: вінілові підлоги ефектні і дуже різноманітні за оформленням;
 • ізоляційні властивості: цей матеріал підвищує шумо- і теплоізоляцію;
 • легкість монтажу: укладання покриття потребує мінімальних навичок;
 • доступність: вартість підлогового покриття цілком демократична.

Не потрібно забувати і про мінуси:

 • неекологічність: в складі «сендвіча» багато синтетики, хоча токсичні речовини виділяються лише при дуже високій температурі;
 • боязнь вогню: вінілова підлога не горить, але на ній можуть залишатися сліди від упущеного недопалка або сірника, іскор і т.д.;
 • утворення плям: при контакті з деякими матеріалами (перш за все з гумою) на підлозі з’являються характерні каламутні сліди;
 • складність ремонту: якщо частина покриття пошкоджена, відреставрувати її не вийде – тільки замінювати на новий елемент.

Які бувають вінілові підлоги?

Асортимент вінілового підлогового покриття неоднорідний – вибір вінілових підлог складається відразу з 3 типів подібного матеріалу:

Вінілова плитка. Нагадує за видом звичайну керамічну плитку і виконана у форматі квадрата або ж прямо-або багатокутника. Має розмір сторін зазвичай від 30 до 60 см.

Вінілова підлога під плитку

Ламіновані модулі. Витягнуті прямокутні деталі імітують планки ламінату. Як правило, довжина становить 90-120 см, ширина коливається в межах 10-30 см.

Рулони. Така вінілова підлога схожа на лінолеум і пропонується у вигляді скрученої в рулон стрічки довжиною 20-25 м і шириною 1,5-2 м. Це рішення підходить для великих приміщень, оскільки заощаджує час на укладанні. Рулонні вінілові підлоги на вигляд можуть не відрізнятися від інших.

У всіх цих випадках товщина покриття знаходиться в межах від 1,5 до 3-5 мм – цього достатньо для більшості ситуацій і завдань в експлуатації.

Класи зносостійкості вінілової підлоги

Якщо говорити про те, як правильно вибрати вінілову підлогу, обов’язковий пункт – класи її зносостійкості. Найчастіше їх ділять на 3 групи:

 • 23-31. Умовно цю групу можна назвати побутовою. Верхній захисний шар у такого покриття складає до 0,2 мм. Він впорається з невисоким навантаженням і низьким трафіком та служить від 5 до 10 років в залежності від умов.
 • 32-42. Часто така категорія називається комерційною. За рахунок збільшення товщини верхньої плівки до 0,25 мм підлога витримує експлуатацію в офісі, магазині, ресторані і т.д. Ресурс матеріалу підвищений до 10-15 років.
 • 43. Товщина захисної плівки перевищує 0,3 мм, при цьому в неї додаються мінеральні вкраплення, завдяки чому виходить шорсткувате, дуже міцне покриття. Оптимально для складів, вокзалів, спортзалів і т.п.

Яка вінілова підлога краща: клейова, замкова або самоклеюча?

Вдалий вибір вінілової підлоги ще повинен спиратися на спосіб її монтажу – їх 3 види:

 1. Клейове укладання. На підлогу наноситься спеціальний клей, а на нього стелиться підлогове покриття. Процес не складний, але трудомісткий, адже треба чітко слідувати інструкції. Плюс потрібні інструменти: валики, шпателі і т.п.
 2. Самоклеючі плитки. Суть схожа, але принцип монтажу набагато простіший. Все тому, що на зворотну сторону підлоги (всю або по периметру) нанесений клей, і треба лише зняти плівку для приклеювання до основи.
 3. Замкові механізми. Для такого укладання модулі отримують з’єднання у вигляді шип-паз, як у ламінату. Тому монтаж майже ідентичний: простий і швидкий, а потреба в особливому інструменті фактично виключена.

Вінілові підлоги в різних приміщеннях

Якщо ви не знаєте, як вибрати вінілову підлогу для тієї або іншої кімнати, можете орієнтуватися на наступні поради:

 • Житлові кімнати. Щоб домогтися затишної обстановки, купуйте підлогу у вигляді ламінованих модулів з візерунком під дерево і бамбук. Вони витончені і можуть мати як матове, так і глянсове покриття. Гнатися за високим і відповідно дорогим класом зносостійкості навряд чи виправдано – не ті навантаження.
 • Кухня та ванна. Оптимальний по дизайну формат – традиційна плитка. Причому бажано, щоб у неї було особливе шорстке покриття. Це знижує ризик посковзнутися на мокрій підлозі. У ванній слід обробити всі шви, щоб виключити можливість проникнення вологи до основи і її псування.
 • Коридори і передпокій. У цих приміщеннях важлива здатність витримати підвищені навантаження, тому можна витрачатися на вінілову підлогу високого класу зносостійкості. Ще в коридорі і передпокої буде цілком доречно постелити рулонне покриття. Це спростить монтаж і підвищить надійність.

Основні виробники вінілових підлог

При виборі вінілової підлоги обов’язково враховуйте, хто її виготовив. На ринку безліч брендів, але їх продукція дуже різна за якістю. Ми рекомендуємо орієнтуватися на такі авторитетні марки, як:

BerryAlloc (Бельгія);
Wineo (Німеччина);
Tarkett (Франція);
Parador (Німеччина).

розрахувати вартість вінілової підлоги