Ви замислились, що для вас краще – плитка, чи вінілова підлога?  Тоді читайте статтю і отримайте вичерпну інформацію.
Із розвитком технології, що стоїть за розкішними вініловими підлогами, вони все менше і менше відрізняються від реального товару (в даному випадку керамічної плитки). Здатність LVT імітувати зовнішній вигляд справжньої речі підвищила популярність вінілових підлог, схожих на керамічну плитку. Найчастіше розкішна вінілова плитка виходить красивішою, ніж керамічна.

Дизайнерська вінілова підлога

Щоб найкраще проілюструвати порівнянні характеристики вінілової підлоги та керамічної плитки, давайте розглянемо основні якості:

  1. Зовнішній вигляд та стиль.
  2. Міцність та стабільність.
  3. Вплив на навколишнє середовище.
  4. Вкладання, заміна та вартість.

Вигляд і стиль

Керамічна плитка служить вічно. Щоб це не звучало як намагання її продати, ми вкажемо на недоліки. Тенденції швидко змінюються. Однак, якщо у вас є керамічна підлога, змінювати тенденції – це дороге задоволення. Керамічна підлога є дорогою, брудною і трудомісткою для установки та демонтажу. І навпаки, вінілову підлогу легко встановлювати та замінювати кожну плиту окремо. А з широким вибором зовнішнього вигляду та стилю, вініловий настил, який виглядає як керамічний, – хороша альтернатива.

Вінілова плитка на кухні

Різка керамічної плитки вимагає дорогих інструментів та навичок, що призводить до найму дорогих професіоналів. З іншого боку, розкішну вінілову підлогу можна легко розрізати  ножем, а монтаж займає набагато менше часу. З вінілом можлива будь-яка кількість дизайнів, включаючи ті, які схожі на керамічні.

Міцність та стабільність

Перш ніж обговорювати довговічність та стабільність вінілової плитки проти керамічної плитки, слід визначити умови, оскільки вони здаються схожими.

  • Міцність: твердість настилу – особливо його верхній зносостійкий шар. Чим довговічніший, тим більше користі від нього.
  • Стійкість: регулюється товщиною цілого або сукупністю шарів та якістю матеріалів. Стабільний матеріал для підлоги зберігає свою форму та розміри під впливом вологи або кліматичних змін.

Так, кераміка, якщо за нею доглядати, по суті прослужить вічно.

Плитка мармурова

Однак у занадто поширеному випадку, якщо плитка пошкоджена – кераміку досить важко відремонтувати. Хоча кераміка є важким, міцним матеріалом, багато обставин можуть завдати їй значної шкоди. Якщо плитка не встановлена ​​правильно (тобто неправильно встановлений ​​стик або неправильна затирка), то плитка відокремиться, розпушиться і потріскається.

Найсильніша характеристика кераміки в цьому розділі полягає в її стійкості. Волога та екологічні зміни не вплинуть на настил. Він не розширюватиметься та не стискатиметься. Однак стійкість кераміки також є її недоліком. Оскільки в керамічній підлозі немає гнучкості та еластичності, вона набагато більше схильна до тріщин та інших пошкоджень, ніж  вінілова підлога. LVT надзвичайно твердий і довговічний матеріал, який добре підходить для важкого комерційного використання – він має оптимальний ступінь гнучкості. Це  дозволяє йому поглинати та розсіювати силу падіння важких предметів. Навіщо ризикувати поламаною плиткою, коли ви можете встановити вінілову підлогу, схожу на керамічну?

Вплив на навколишнє середовище

Вплив на навколишнє середовище вінілової плитки проти керамічної плитки зводиться до їх життєвих циклів. Аргумент простий. Через метод, що використовується для видалення керамічної плитки (розбиття на шматки), цей тип підлоги не підлягає переробці. Для повторного використання кераміки потрібно буде видалити кожен шматочок розчину – процес, який не вартий нікого часу. І навіть тоді вам залишаються зламані шматочки лише для заливки. Тож кераміку зазвичай просто викидають на сміттєзвалище. Крім того, видалення керамічної плитки безпосередньо впливає на навколишнє середовище місцевості, в якій вона була покладена. Густі хмари токсичного пилу шкідливі для вдихання, яким майже неможливо запобігти.

Вінілові плитки, як правило, підлягають вторинній переробці і можуть бути виготовлені з вторинного матеріалу. Крім того, вініл використовує один з найпоширеніших матеріалів на землі як основний інгредієнт: сіль.

Ремонт, заміна та безпека

У випадку, якщо керамічна плитка зіпсується, потрібно негайно вжити заходів. Зазубровані кромки загрожують пошкодженням або порізам і дозволяють воді та іншим стороннім матеріалам переміщатися під плитками і між ними. Але мінуси застосування кераміки на цьому не закінчуються.

Кожен, хто коли-небудь встановлював або знімав кераміку, знає, наскільки це може бути брудно. Ніяка кількість плівки, вентиляторів чи запобіжних заходів не зупинить попадання пилу в робочу зону. Видалення та встановлення потребують днів, а прибирання може зайняти тиждень. Навіть заміна однієї чи двох плиток потребуює великих молотків, стамесок чи електроінструментів та змішування розчину.

Вінілова плитка – якраз навпаки. Встановлення LVT – це простий процес; у ваших монтажників не буде проблем швидко і ефективно встановити підлогу. Видалення вінілових підлог – це ще простіший процес.

Незалежно від комерційної обстановки або з підвищеною вологістю, наприклад, у ресторані чи супермаркеті, розкішна вінілова плитка чудово працює. По вінілу, схожому на кераміку, зручніше ходити, на відміну від керамічної підлоги. Простота встановлення, видалення, ремонту, проста чистка, а також ширший спектр зовнішнього вигляду та варіантів дизайну роблять LVT сильним конкурентом плитці.

Вартість

Ціни на вінілову підлогу порівняно з керамічною плиткою на різних рівнях якості відрізняються. Залежно від розміру, кольору та якості плитки, кераміка або трохи, або значно перевищує ціну вінілу.

При таких високих цінах, можна сказати, дизайнери купують кераміку для дорогого вигляду та довговічності. Однак, завдяки фотографічній технології та досконалому друкуванню текстурного шару, який доступний виробникам вінілових плиток, вініл, схожий на керамічний, на вигляд не відрізняється від реальної плитки і може витримати тривале використання.

Обидва вироби випускаються в широкому спектрі стилів і кольорів, і плитка, і підлога з вінілової дошки можуть задовольнити будь-які бюджетні вимоги. У той час як плитка надає більш вишукану, більш модульну привабливість, підлога з вінілових дощок пропонує дерев’яну естетику з безклопітим встановленням.


Плитка відображає температуру навколишнього середовища, тобто плитка може стати гарячою або холодною залежно від погоди. Вона також схильна ставати небезпечно слизькою при намоканні. Через руйнівний жорсткий характер плитки, падаючі предмети при ударі зламаються, також падіння може нанести серйозні травми людині.

Настил з вінілових дощок, з іншого боку, м’який і ударостійкий. Предмети набагато рідше ламаються, а падіння набагато безпечніші. М’який і зручний вініловий настил ідеально підходить для сім’ї, оскільки він м’якший і безпечніший для дітей, щоб повзати і грати.

Сподіваємось, відповіли на ваше запитання: що краще, плитка чи вінілова підлога?