Вибираючи покриття для відкритих майданчиків і терас свого заміського володіння, доводиться враховувати безліч чинників. Це і естетична привабливість, і здатність гармонійно вписатися в навколишній простір, і ціновий діапазон, і зручність монтажу та експлуатації, і кліматичні особливості регіону, і багато іншого.

Що ж можуть запропонувати нам сучасні виробники вуличних покриттів для підлоги? Потрібно сказати, що не так вже й мало. Вибрати є з чого.

Кам’яні покриття

Оздоблення вулиці каменем – надійний і перевірений часом варіант. Прямокутні, квадратні плити і плитки неправильної геометрії з граніту, пісковика, базальту, сланцю і т.п. виглядають дуже гідно і навіть старіють елегантно.

Для облицювання бетонних плит купуйте тонкі кам’яні пластини товщиною 1-2 см, для укладання на піщану подушку необхідні плити 3-6 см.

Керамічні покриття

Клінкерна плитка, що представляє собою перепалену керамічну цеглу для мощення вуличних просторів, може бути гладкою або мати рифлену поверхню. Морозостійка, не вбирає вологу.

Керамограніт – міцна і зносостійка плитка, не боїться зовнішніх впливів.

Продавці пропонують великий асортимент керамогранітної плитки, для вулиці рекомендується вибирати зразки з нековзною поверхнею.

Керамічну плитку зовні використовують значно рідше інших. Цей матеріал можна зустріти на відкритих лоджіях, терасах. Вибирайте найбільш зносостійку морозостійку рифлену плитку.

Всі керамічні покриття необхідно укладати на підготовлену основу і з невеликим ухилом для відводу води. Вони прості у догляді, стійкі до опадів і сонячного випромінювання, довговічні.

Бетонна плитка

Бетонні та тротуарні плитки (бруківка) можуть бути будь-яких розмірів і форм. Асортимент кольорів і фактур вражають уяву. При бажанні за допомогою такої плитки можна створити цікаві простори. Матеріал міцний і довговічний, не складний в монтажі.

Особливо слід виділити штампований (друкований) бетон. Така плитка майстерно імітує камінь, кераміку, бруківку, дерево, гальку і т.д. Процес монтажу складніший, проте чудовий вигляд цього матеріалу вартий того.

Дерево

Для зовнішнього використання застосовують дерево вологостійких порід. Це може бути тик, модрина, мербау та інші. Зараз можна купити спеціально оброблене термодерево з підвищеною стійкістю до вологи, гниття, шкідників.

Для відкритого простору використовують як гладкі стругані дошки, так і рифлені терасові (декінг) зі спеціальними канавками для компенсації температурних і вологісних розширень.

Дерев’яні покриття вимагають регулярного догляду, обробки проти цвілі і шкідників. При тривалому впливі ультрафіолету деревина змінює колір. Зате матеріал дуже декоративний, екологічний, він теплий і приємний на дотик.

Композитний декінг

Терасна дошка з ДПК (деревно-полімерного композиту) практично не вимагає догляду і довго служить, поєднуючи в собі кращі якості дерева та пластику.

Приклад з нашого ПОРТФОЛІО

Звичайно, від натуральної деревини цей матеріал відрізнити нескладно, різниця, як то кажуть, на обличчя, проте декінг з ДПК стає все більш популярним через свої чудові експлуатаційні якості.

Пластикова плитка

Гратчаста плитка з пластику укладається на будь-яку рівну поверхню за типом пазлів. Крізь отвори може рости трава, декоруючи синтетичний матеріал. Не володіє достатньою міцністю на розрив, тому основа повинна бути ідеально рівною.

Класична полімерна плитка виглядає вже більш серйозно і презентабельно. Монтаж її складніший, але і служити вона здатна значно довше. Вона легше бетонної плитки, міцна, стійка до кліматичних впливів. У продажу представлений величезний вибір пластикових покриттів на будь-який смак і гаманець.

Гумові покриття

М’які і пружні покриття з гумової крихти часто використовують в ігрових дитячих зонах і на спортивних майданчиках. Завдяки високій травмобезпеці цього матеріалу, ним все частіше оформляють доріжки, місця відпочинку та інші ділянки заміських володінь.

Гумове покриття може бути рулонним, модульним плитковим або безшовним. Різнобарвна гумова крихта здатна перетворити нудний відкритий майданчик на яскравий і барвистий.

Наливні покриття

Виробники випускають морозо- і водостійкі суміші як для чорнової заливки, так і для чистової (фінішної). Полімерні підлоги нового покоління швидко тверднуть при будь-якій температурі. Зовнішня наливна підлога надзвичайно міцна і стійка до будь-яких впливів, має шорстку поверхню і дуже довговічна.

розрахувати вартість покриття