Володарі басейнів в процесі їх облаштування не знають, чим краще обкласти зону біля басейну. У таких випадках краще всього вибирати матеріали, що витримують активну діяльність і відрізняються своєю міцністю в будь-який час року. Матеріали для облаштування території біля басейну не повинні боятися води і різних пошкоджень.

Є переконання, що достатньо в цій зоні насипати річковий пісок або гальку, але варто врахувати, що пісок буде задувати в воду, а по гальці незручно ходити.

Щоб уникнути нещасних випадків потрібно подбати саме про антиковзкий настил для майданчика перед басейном. Такого роду покриття найчастіше представлено у вигляді:

 • Терасної дошки
 • Гумової плитки.
 • Бруківки.
 • Модулів.

Терасна дошка

Дуже часто підлогу біля басейну оформляють різними дерев’яними настилами, які виглядають просто і разом з тим благородно. В даному випадку варто віддати перевагу виробам міцним і одночасно стійким до вологи. Тому для обробки території, прилеглої до басейну, використовують терасну дошку (палубну дошку), яка підходить для укладання як всередині приміщення, так і під відкритим небом. Особливою якістю відрізняється композитна терасна дошка, яку отримують зі спеціальної суміші матеріалів – полімерні смоли, пластик і перероблена деревина. Такий настил не вимагає особливого догляду, а термін його служби не менше 20 років.

Крім усього сказаного, отримане покриття з міцної композитної дошки володіє декількома перевагами:

 • Тепла.
 • Екологічно безпечний матеріал.
 • Не гниє.
 • Не деформується.
 • Не ковзає.
 • Не уражається комахами і мікроорганізмами.
 • Не потребує додаткових коштів по догляду. Вистачає пару раз на рік вимити його теплою мильною водою.
 • Терасна композитна дошка в цілому може похвалитися відмінною стійкістю до агресивного середовища.

Гумова і тротуарна плитка

Гумова плитка на майданчику перед басейном виключає будь-які можливі ковзання. Такий гумовий настил успішно експлуатується в будь-який з сезонів, до того ж їй можна надавати бажану форму. А ось басейн, оформлений тротуарною плиткою – це традиційність, яка відмінно виглядає в будь-якому заміському будинку. При цьому, якщо в даній зоні використовувати саме тротуарну плитку, то необхідно подбати про якісну бетонну подушку, на яку вона монтується. Якщо басейн розташовується всередині приміщення, то зону навколо нього можна обробити будь-якою керамічною плиткою. А ось для варіантів під відкритим небом потрібно вибирати плитку стійку до морозів, щоб вона без проблем пережила зимові холоди.

Бетонна підлога

Стійку бетонну підлогу дуже часто використовують для зони поруч з басейном. Матеріал відрізняється своєю довговічністю, міцністю і багатофункціональністю. Такі покриття без проблем витримують великі навантаження, вони не руйнуються від постійної вологи і вважаються бюджетним варіантом для оформлення майданчика навколо басейну. Бетонна підлога відрізняється своїми гігієнічними властивостями і екологічним походженням.

Служитиме довгі роки, при цьому, не вимагаючи додаткового ремонту як мінімум протягом 20 років. Дефекти дуже просто усуваються, для цього достатньо залити поверхню тонким шаром бетонної або пісочно-цементної суміші. Сьогодні особливої популярності при облаштуванні майданчиків біля басейнів отримав штампований бетон, де за допомогою спеціальних штампів на бетонну основу наносяться найрізноманітніші візерунки. Отриманий таким чином рельєфний візерунок може імітувати різні поверхні – бруківку, дошки, камінь, візерунок листя, сліди динозаврів і багато іншого. Готові штампи можна без проблем придбати в будівельних магазинах.
Якщо бетон або камінь здаються занадто холодними, тоді краще вибрати терасну дошку з благородною і міцною фактурою для облаштування майданчика, прилеглого до басейну. Вибір матеріалу залежить виключно від уподобань власника басейну.