Для того, щоб ви могли швидко розібратися в незрозумілих “імпортних” абревіатурах, відразу визначимося з поняттями і термінологією.

LVT підлога – це Luxory Vinyl Tile – вінілова плитка преміум класу. В Україні назву LVT в побуті поміняли на вініловий ламінат, кварц вінілова плитка, кварцвініл. Це багатошарове 100% вінілове ПВХ покриття, яке за рахунок різних пластифікаторів і добавок стало щільніше, міцніше, надійніше і, з точки зору дизайну, набагато цікавіше свого прадіда – лінолеуму.

Що таке підлога SPC

SPC підлога – це Stone Plastic Composite – кам’яно-пластиковий композит (КПК). Покриття, яке за технологією виробництва робиться так, як і звичайний ламінат, тільки змінюється склад плити і верхнього декоративного шару. Плита виготовлена ​​з 75% кальцію і 25% ПВХ. А ось верхній декоративний шар зроблений вже не з паперу, як в ламінаті, а з вінілової плівки, як в LVT плитці.

Схема SPC підлоги

Головні відмінності LVT від SPC

Основна відмінність, це, звичайно, склад. Якщо в LVT 100% компонентом є пластик, то в SPC – карбонат кальцію. ПВХ там знаходиться всього 1/4. Чого боїться ПВХ? Високих і низьких температур.

Підлога Stone Floor, яка в базисному складі складається з кальцію карбонату, вже не боїться підвищених температур. Її лінійна стабільність набагато вища, що дозволяє укладати її без порогів на дуже великі площі. За рахунок більш високої щільності, spc не залишає вм’ятин від ніжок меблів і стільців, менше схильна до подряпин і пропалювання декоративного шару, набагато більша плямостійкість.

SPC підлога

SPC також, як і LVT є 100% водостійким покриттям. Також як і LVT має безліч дизайнів під камінь і дерево, може бути з фаскою і без фаски. Екологічний склад кам’яної SPC підлоги Stone Floor вже в рази кращий і набагато безпечніший, але і недоліки, безумовно, теж присутні.

Загальні мінуси і плюси LVT і SPC підлоги

Оскільки ці два покриття візуально досить сильно схожі, вони мають аналогічну товщину від 3,5 до 5 мм, однаковий за складом верхній декоративний шар, приблизно схожі дизайни, то і недоліки, крім вище перерахованих відмінностей, у них схожі:

  • і те, і інше покриття люблять добре вирівняну основу;
  • і LVT, і SPC підлогу потрібно захищати від гострих абразивних впливів;

Безумовними плюсами можна назвати таку важливу властивість, як водостійкість. Вона в цих продуктах 100%, що дозволяє використовувати їх скрізь, навіть у вологих приміщеннях ванни і санвузла. Невелика товщина дозволяє зберегти висоту стель в квартирах, що не може не сприяти поліпшенню якості повітря.

Прогнози фахівців

Незважаючи на досить широку поширеність вінілової підлоги в світі, з появою нового матеріалу, більш досконалого і набагато більш екологічного, фахівці відкрито говорять про те, що SPC може з часом замінити LVT, і питання заміщення цього матеріалу відбудеться досить швидко. Вже зараз окремі провідні світові імпортери практично перестали оновлювати старі колекції вінілової продукції, замінюючи її на нові кам’яно-композитні.

розрахувати вартість підлоги