Кварцвінілова плитка і плитка ПВХ – сучасні покриття для підлоги, які багато в чому схожі, але мають відмінності, мова про які піде далі.

Порівняння ПВХ и кварц-вінілової плитки

Для зручності внесемо основні параметри порівняння в таблицю.

Параметр  ПВХ-плитка  Кварц-вінілова плитка
Термін служби  до 10 років  до 25 років
Стійкість до механ. пошкод.  середня  висока
Вологостійкість  висока  висока
Ефект антиковзання  середній  високий
Шумоізоляція  середня, знижує рівень шуму до 46 дБ  висока, знижує рівень шуму до 19 дБ
Стійкість кольору  висока  висока
Теплоізоляція  середня  середня
Установка під «теплу підлогу»  так  так
Тип з’єднання  клеєвий /замковий  клеєвий /замковий

Склад

Кварцвінілова плитка має слоєву структуру з декількох шарів. Верхній (перший) шар кварцвінілової плитки – найтонша прозора поліуретанова плівка. Її функція – захист поверхні покриття від вм’ятин, подряпин. Другий шар – декоративний: на нього наноситься фарба, малюнок, фактура.

Третій, найбільш товстий шар, – кварцвініл (пісок з додаванням вінілу як сполучна речовина). Кварцвініл надає плитці вологостійкість, звуконепроникність, міцність. Четвертий шар – армована сітка зі скловолокна, що запобігає деформації плитки. П’ятий (нижній) шар повністю складається з вінілу і надає їй стійкості.

Плитка ПВХ випускається в одношаровому, багатошаровому варіанті. Одношаровий варіант майже повністю складається з полівінілхлориду, пофарбованого в певний колір. Одношарова плитка ПВХ одноманітна в плані малюнка, коштує дешевше багатошарової.

Основа багатошарової плитки ПВХ – спінений полівінілхлорид. Його товщина становить не менше двох міліметрів. Поверхня декоративного шару плитки ПВХ захищає ламіноване поліестерове покриття товщиною в 0,2-0,7 міліметра.

Під декоративним розташовується базовий шар, що складається з полівінілхлориду, вінілу, наповнювача з пластифікаторами. Нижній шар плитки ПВХ – профільована підкладка. Деякі різновиди ПВХ-плитки випускаються з клейовим шаром.

Обмеження по монтажу

Кварцвінілова плитка не має обмежень в плані монтажу. Її склад гіпоалергенний, екологічний, не викликає негативної реакції у людей, чутливих до «хімії». Кварцвінілову плитку можна монтувати в:

  • дитячій кімнаті
  • спальні
  • передпокої
  • кухні
  • ванній
    лоджії

Їй не страшні хімікати, тепло прямих сонячних променів, ультрафіолет, сухе / вологе повітря.  Не боїться  відмітин від каблуків, жирних плям, сирості, має стійкість до горючості. Ідеально підходить для коридору, кухні, ванної, туалету, неопальованої лоджї, так як сама по собі тепла.

Плитка ПВХ підходить для приміщень  – коридору, передпокою. Покриття відрізняється високою зносостійкістю, стійкістю до тиску важких меблів, агресивних речовин. Бруд, вода, пісок, принесені з вулиці, не завдадуть шкоди її зовнішньому вигляду. Плитка ПВХ, що має певний клас зносостійкості, монтується в громадських, комерційних закладах.

Особливості укладання

Кварцвінілова плитка укладається на рівну, очищену основу. Якщо на основі є виступи, западини, вони «згладжуються» вирівнюючою сумішшю. Вологість поверхні перед укладанням кварцвінілової плитки повинна складати не більше шести відсотків, температура повітря в приміщенні – бути плюсовою.  Панелі «приклеюються» на попередньо оброблену ґрунтовкою підлогу від центру за допомогою акрилового клею або складається в замки. Кожна панель сильно притискається до підлоги.

Плитка ПВХ також монтується на підготовлену підлогу. Дерев’яна підлога накривається фанерою, цементна – вирівнюється, шпаклюється. Основа підлоги очищається від пилу, бруду, масляних плям, грунтується, просушується. Вологість основи перед укладанням плитки ПВХ повинна становити п’ять відсотків, температура повітря в приміщенні – бути вище нуля. Якщо ПВХ-плитка монтується на стяжку, рекомендується вирівняти її полімерною сумішшю. Панелі клеяться на водовідштовхувальний клей різними способами: по діагоналі, ялинкою.

Обидва види плитки випускаються із замковими з’єднаннями, що не вимагають застосування клею. Найбільш зручний вид замкових з’єднань – «паз-гребінь».

Інші відмінності

У складі ПВХ-плитки відсутній кварц, тому вона більш гнучка, м’яка. ПВХ-панель легше зрушити, деформувати.
Кварцвінілова плитка твердіша, міцніша, не прогинається, не загинається по краях. Геометрія планки кварцвінілової плитки зберігається в процесі експлуатації краще, ніж ПВХ.

Кварцвінілова плитки надзвичайно стійка до стирань, практично необмежений термін служби.
Плитка-ПВХ може злегка деформуватися при високій прохідності.

Вартість обох підлогових покриттів демократична. Рекомендується вибирати продукцію перевірених виробників, що відповідають за її якість, безпеку.