Серед величезного асортименту дизайну, кольорів та композицій, що доступні в дерев’яних підлогах, ширина дощок – це ще одне питання, коли ви шукаєте нову підлогу. Поряд зі стандартною шириною дощок ви можете вибрати вузьку дошку або широку дошку, залежно від ваших уподобань.

Але що вибрати?

Ширина дощок вашої дерев’яної підлоги є важливою особливістю дизайну, коли мова йде про інтер’єр вашої кімнати. Такі фактори, як вартість та пропорції приміщення, беруть участь у прийнятті рішення.

Розмір кімнати

Розмір та форма вашої кімнати відіграють важливу роль у тому, яку ширину дощок вам слід вибрати. Різна ширина кімнати може видавати різні візуальні ефекти. Хоча це іноді може бути ілюзією простору, вибір певної ширини дощок може зробити кімнату більш обмеженою. Врешті-решт, це зводиться до особистих уподобань та зовнішнього вигляду вашого дизайну інтер’єру.

Маленькі кімнати

У маленьких кімнатах широкі дошки створять ілюзію більшого простору. Візуально дерево буде притягувати погляд на кожній дошці, щоб створювати відчуття простору. Світліший відтінок також найкраще працює в невеликих кімнатах, оскільки це робить приміщення більш відкритим.


Широкі дерев’яні дошки в невеликих кімнатах також працюють, коли ви хочете, щоб ваша підлога була головним акцентом в оформленні вашого будинку. Ширші дошки підкреслюють природні зерна та кольори дерев’яної підлоги. Це забезпечує більше фокусного центру, і ваші гості, безперечно, оцінять це.

Більші кімнати

Якщо мова йде про більші кімнати, ви виявите, що зазвичай для хорошого ефекту ви можете використовувати як широкі, так і вузькі дошки. Традиційно вузькі дошки часто використовувались у офіційних умовах. Хоча сьогодні це не обов’язково, це варто розглянути, якщо ви хочете отримати більш автентичне, традиційне відчуття.
Популярною тактикою більших кімнат є фактичне змішування як широких, так і вузьких дощок на одній підлозі. Це додає більше характеру великому простору та забезпечує відчуття глибини та текстури в дизайні інтер’єру в цілому.

Вартість

Як правило, ширші дошки будуть дорожчими, ніж вузька дерев’яна підлога.

Це пояснюється тим, що чим ширша дошка, тим менше підлоги можна вирізати з дерева. Це означає більше втрат, а отже, і вищі виробничі витрати.

Незважаючи на те, що придбання більш широких дощок може коштувати дорожче, на їх встановлення знадобиться менше часу. Якщо ви наймаєте професійного слюсаря, який виконає цю роботу за вас, тоді ви, ймовірно, заощадите на витратах на монтаж, якщо ви оберете широкі дерев’яні підлоги. Це також впливає на кінцеву вартість нової підлоги.

Доступна ширина дощок

Є різні специфікації ширини дощок для підлоги з масиву та інженерної деревини.

Масив дерева

Вузький: 60 мм – 120 мм

Стандарт: 121 мм – 180 мм

Широкий: 181 мм – 200 мм

Інженерна деревина

Вузький: 90 мм – 125 мм

Стандарт: 126 мм – 179 мм

Широкий: 180 мм – 209 мм

Дуже широкий: 210 мм – 260 мм

Якщо вам потрібна додаткова порада щодо того, яка ширина дощок вам найбільше підійде, зв’яжіться, щоб поговорити з нашими професіоналами.

розрахувати вартість підлоги