Порівнюючи вінілову підлогу з лінолеумом, розглянемо основні фактори: вартість, якість, естетика. Є дві ключові відмінності між цими двома варіантами підлоги, які безумовно не слід ігнорувати, особливо коли ви оцінюєте, яке покриття найкраще підійде для вашого наступного проекту.

Вінілові підлоги, це сучасний продукт, один з найбільш універсальних варіантів на ринку сьогодні, причому не тільки з точки зору довговічності, але і з точки зору можливостей дизайну. В результаті дизайнери зазвичай покладаються на вінілову підлогу, як довговічний і багатий декором варіант для своїх комерційних дизайнерських проектів.

Вінілова підлога

Лінолеум, з іншого боку, являє собою стару гвардію варіантів підлогових покриттів. Виготовлений з льняного масла, він був створений в 1860-х роках, ще кілька десятиліть тому його поважали за його природні якості і доступність.

Лінолеум

У наші дні лінолеум відомий як злегка зістарений настил, який найчастіше можна знайти в школах чи лікарнях. Цей тип підлогового покриття почав втрачати свою привабливість по ціні і по декору саме через розвиток індустрії вінілу. Багато фахівців з дизайну вважають його морально застарілим. Щоб по-справжньому зрозуміти відмінність вінілової підлоги від лінолеуму, корисно поглянути на наступні якості:

  • Зовнішній вигляд і стиль.
  • Довговічність і стабільність.
  • Застосування і вартість.

Зовнішній вигляд і стиль

Різниця універсальності дизайну між вініловим покриттям і його побратимом разюча. Лінолеум вкрай обмежений у своїх варіантах дизайну (виробництво практично не модернізується). На відміну від вінілу, який достовірно повторює природний вигляд дерева або каменю. Крім того, він може бути схильний до зміни кольору, що найчастіше називають «пожовтінням» або «цвітінням». Вініл, з іншого боку, безмежно підлаштовується, надаючи вам універсальність, необхідну для виконання будь-якого проекту дизайну інтер’єру.

Довговічність і стабільність

Обговорення довговічності, це той варіант, коли вінілова підлога і лінолеум починають різко відрізнятися. Найбільша відмінність полягає в догляді, який необхідний кожному продукту, щоб підтримувати естетику на довгий час.

Вінілові підлоги, це еластичний і міцний матеріал, який не деформується, в той час як опонент в цьому плані більш проблематичний. Якщо він встановлений на нерівній основі, це призведе до вигину, розтріскування або деформації підлоги з плином часу.

Крім того, він досить обмежений з точки зору засобів для чищення, які повинні використовуватися для обслуговування. Оскільки лінолеум виготовлений з натуральних матеріалів, тип використовуваного миючого засобу повинен бути дуже ретельно підібраним, щоб не роз’їдати підлогу. Як правило, на поверхню наносять акрилове покриття або віск, щоб захистити його від чистячих засобів. З вінілом цей вид додаткового обслуговування не потрібен.

Вартість

Порівнюючи вініл проти лінолеуму, ми бачимо, що лінолеум часто потрапляє в той же ціновий діапазон. З огляду на необхідність додаткового догляду за лінолеумом і його схильності до деформацій, розкішний вініл є надійним і доступним рішенням для підлогових покриттів, особливо в комерційних приміщеннях.

Висновок

Як показує сучасна практика, лінолеум використовується дизайнерами інтер’єрів тільки в рідкісних випадках. Навпаки, вінілова підлога нарощує обороти, ідеально підходячи практично для будь-якого комерційного дизайнерського проекту завдяки своїй багатогранній функціональності. Охорона здоров’я, освіта, багатосімейний, корпоративний, роздрібний або готельний бізнес, – вініл всюди добре працює, навіть в областях, схильних до високої вологості.