Справжнім проривом у виробництві натуральних підлогових покриттів стала універсальна багатошарова конструкція з різних порід деревини, яка отримала назву паркетна дошка. Склавши гідну конкуренцію штучному паркету і масиву, даний матеріал з часом істотно потіснив цих «титанів» підлоги. Поєднавши натуральність і практичність, паркетна дошка все ж має певні недоліки. Постараємося розібратися з основними «плюсами і мінусами» багатошарового паркету.

Структура паркетної дошки

Всі достоїнства і недоліки паркетної дошки основані на її будові, яка представлена трьома шарами деревини, кожен з яких розташований перпендикулярно щодо двох інших.

Верхній шар (декоративний) – виконаний з деревини різних порід (дуб, бук, клен, бамбук і т.д.), товщина від 1 до 6 мм.

Середній шар – виготовлений з дерева хвойних порід і визначає експлуатаційні характеристики покриття.

Нижній шар (стабілізуючий) – представлений шпоном хвойної деревини, товщина близько 1,5 мм.

Виходячи з особливостей структури, розглянемо переваги і недоліки паркетної дошки.

Переваги паркетної дошки:

Укладання підлогового покриття проводиться істотно швидше і простіше, ніж монтаж штучного паркету. В першу чергу це пояснюється великими розмірами окремих елементів матеріалу. При цьому укладку можна зробити самостійно навіть не маючи спеціальних навичок і монтажного досвіду.

Паркетна дошка є екологічним і натуральним покриттям, так як виготовлена ​​тільки з деревини.

Конструктивні особливості паркетної дошки захищають готову підлогу від деформацій і пошкоджень. Багатошарова будова робить покриття більш стійким до впливу вологи, температурних перепадів та інших атмосферних чинників.

Окремі елементи такого паркету не здатні накопичувати статичну електрику, що робить матеріал дуже приємним на дотик і покращує тактильні відчуття.

Паркетна дошка має високий рівень звукопоглинання, що дозволяє відмовитися від використання додаткових акустичних бар’єрів.

Видовий асортимент даного матеріалу настільки великий і різноманітний, що дозволяє вибрати варіант для будь-якого інтер’єрного рішення.

Недоліки паркетної дошки:

Нестійкість матеріалу до механічних, силових і ударних навантажень. Це пояснюється незначною товщиною верхнього шару деревини, який приймає на себе основний «удар». У зв’язку з цим подряпини і неглибокі вм’ятини від меблів на паркетній дошці з’являються досить часто.

Максимальний термін експлуатації становить від 12 до 20 років, в той час як масив і класичний паркет при правильному догляді можуть прослужити до 50-70 років.

Складність реставрації. Оновлення натуральних деревних покриттів передбачає циклювання підлоги, яке представляє собою зняття невеликої товщини дерева за допомогою спеціальної машини. Паркетна дошка має недостатню товщину декоративного шару для проведення багаторазового циклювання. Причому циклювати дошку можна в тому випадку, якщо вона приклеєна.

Окремі елементи паркетної дошки мають значні розміри, що не дозволяє виробляти фігурну укладку і формувати художні візерунки і малюнки.

При появі істотних деформацій і пошкоджень на окремих зонах підлоги, заміна елемента передбачає видалення досить великої ділянки, так як середня довжина паркетної дошки складає близько двох метрів. В цьому відношенні, невеликі планки штучного паркету піддаються заміні набагато простіше. Крім того, досить складно підібрати відповідний колір і малюнок текстури деревини, тому при розрахунку кількості необхідного для монтажу матеріалу, необхідно обов’язково враховувати кілька додаткових дощок, які можуть знадобитися для реставрації покриття.

Незважаючи на те, що як і будь-яке інше натуральне підлогове покриття, паркетна дошка має ряд недоліків, її застосування в інтер’єрі виправдано численними достоїнствами. Так, наприклад, сучасний уклад життя людини часто не вимагає такої довговічності, якою володіють масивна дошка і штучний паркет, оскільки інтер’єр може змінюватися після численних ремонтів. При переїзді укладена паркетна дошка може демонтуватися і знову укладатися в іншому приміщенні. Виходячи з усього перерахованого вище, можна зробити однозначний висновок, що паркетна дошка має більше плюсів, ніж мінусів.

Дізнайтесь вартість підлоги! Заповніть форму і ми підрахуємо ціну

ДІЗНАТИСЬ ВАРТІСТЬ!