Корок має цілий ряд переваг, які дозволяють йому з кожним роком ставати все більш популярним. Ось стаття про плюси і мінуси коркової підлоги – детально і об’єктивно.

Що являє собою коркова підлога

Коркове покриття для підлоги є натуральним екологічно чистим матеріалом, який виробляється з кори коркового дуба. Для того, щоб корковий дуб можна було використовувати для отримання кори, дереву має бути не менше 30 років. Важливо відзначити, що після зняття кори, корковий дуб не гине і його життєвий цикл триває, а через 7 років з цього ж дерева можна буде отримати нову партію кори хорошої якості. Однак корок (пробка) – це не кора дерева в чистому вигляді. Для отримання кінцевого продукту кора проходить кілька стадій обробки, в процесі яких вона подрібнюється, нагрівається в спеціальних печах, а потім пресується, в результаті чого і виходить верхній шар коркового покриття.

Приклад коркової підлоги в приміщенні

Плюси коркової підлоги

Головною перевагою коркової підлоги є її натуральність. На відміну від лінолеуму і ламінату, які є практично повністю синтетичними матеріалами, коркова підлога володіє своєю енергетикою, яку відчуває кожен, хто опиниться в приміщенні з такою підлогою. Крім цього вона дуже приємна на дотик – ходити по такій підлозі босоніж одне задоволення, адже настил теплий і м’який. Завдяки амортизуючому ефекту корку, він позитивно впливає на опорно-руховий апарат людини, адже навантаження на хребет і суглоби при ходьбі помітно знижуються. Завдяки своїй пористій структурі, коркова підлога допомагає забезпечити в приміщенні підвищений рівень тепло і шумоізоляції. На відміну від ламінату та паркету кроки по такій підлозі будуть абсолютно нечутними. Звукоізоляційні властивості корку часто використовуються навіть на студіях звукозапису, де звукоізоляція є однією з головних умов ефективної роботи. Доглядати за підлогою з пробки легко і будь-які спеціальні дії для цього не потрібні. Догляд приємний ще й тому, що цей матеріал є абсолютно не статичним, тобто пил до нього не притягується. Саме завдяки антистатичним якостям коркової підлоги її рекомендується використовувати в тих будинках, де хтось страждає алергією.

Як перевагу пробки варто відзначити і той факт, що цей матеріал не здатний підтримувати горіння, а також практично не виділяє диму при тлінні. Пробкова підлога не здатна вбирати воду, а також інші рідкі речовини, тому будь-які барвники, які випадково можуть потрапити на поверхню підлоги, не здатні залишити на ній плям. Якщо говорити про міцність коркової підлоги, то вона дуже висока. Важкий предмет, який впаде на таку підлогу, може залишити на поверхні вм’ятину, однак протягом короткого часу поверхня підлоги знову відновить свою структуру. Це досягається за рахунок малої залишкової деформації, значення якої становить менше 2%.

Мінуси коркової підлоги

Як вже було сказано вище, коли йшлося про переваги коркової підлоги, вм’ятини від меблів та інших важких предметів на поверхні підлоги досить швидко відновлюються і підлога набуває первісної рівності, проте якщо диван або інший важкий предмет меблів досить тривалий час стояв на одному місці, часу на відновлення покриття потрібно набагато більше, а також може з’явитися ризик того, що повністю поверхня так і не відновиться і незначне поглиблення на поверхні підлоги все ж залишиться. Для того, щоб взяти під контроль цей недолік коркової підлоги, можна використовувати спеціальні підстави для меблів, які дозволять зменшити ступінь деформації підлоги.

Коркову підлогу не рекомендується використовувати в сукупності з системою теплої підлоги, оскільки завдяки своїм теплоізоляційним властивостям корок буде погано пропускати тепло з підлоги в приміщення.

Ще одним мінусом коркової підлоги, який для багатьох виявляється вирішальним і змушує вибрати інше підлогове покриття, є її вартість, яка досить висока. Звичайно, насправді це не можна розглядати як недолік в повній мірі, адже будь-який натуральний матеріал коштує набагато дорожче, ніж синтетичні аналоги, проте, на жаль, саме висока вартість пробки в порівнянні з іншими покриттями часто не дозволяє вибрати для себе саме цей матеріал.

Коркова підлога в залі

Пробкова підлога – плюси і мінуси в залежності від типу кріплення

Як відомо, існує два типи коркової підлоги, які відрізняються способами кріплення, і якщо повноцінно розглядати плюси і мінуси, то необхідно прийняти до уваги відмінність між двома цими видами. Отже, існують плаваючі і клейові пробкові підлоги. Перші монтуються за принципом шип-паз, а другі кріпляться на основу підлоги за допомогою спеціального клею. Між двома цими типами покриття є дуже серйозні відмінності. Плаваюча коркова підлога монтується швидко і легко, а також в разі необхідності може бути демонтована і перенесена в інше місце. Однак у неї є один недолік, який обов’язково варто брати до уваги – така підлога боїться вологи. Само по собі коркове покриття вологу вбирати не може, але основа плаваючої коркової підлоги, яка аналогічна основі ламінату, при тривалому контакті з вологою здатна її вбирати і в процесі цього деформуватися. Відновити таку підлогу вже не вдасться. Клейові пробкові підлоги вимагають певних навичок і більш ретельного підходу до виконання робіт по їх монтажу, адже один невірний рух може привести до неправильного розміщення плитки підлоги, а, оскільки клей схоплюється практично моментально, виправити ситуацію без псування покриття вже не вдасться. Однак клейова коркова підлога практично не боїться вологи, а також дозволяє створювати на підлозі оригінальні малюнки, які можна отримати, використовуючи плитки різних кольорів. На закінчення можна сказати, що переваг у коркової підлоги все ж більше ніж недоліків, та й наявні недоліки не можна вважати по-справжньому істотними.

розрахувати вартість