Правильний розрахунок кількості матеріалу – одна з головних задач в процесі придбання будь-якої підлоги, в тому числі і паркетної дошки. Для того щоб розрахунок виявився вірним, потрібно брати до уваги не тільки квадратні метри приміщення, в якому буде проводитися монтаж виробу, а й геометрію укладання.

Пряме стандартне укладання

Найекономніший варіант – стандартне укладання паркетної дошки, при якому відпиляний шматок майже завжди використовується в якості початку наступного ряду. Такий варіант монтажу має на увазі хаотичний розбіг торцевих швів. Розбіг потрібен для надійності, на двох рядах не повинно виявитися збігу швів, інакше такий шов з часом здатний дати щілину і вийти з ладу.

Паркетна дошка: як розрахувати кількість матеріалу
Пряме стандартне укладання має додаткові витрати паркетної дошки в розмірі 5-7%. Дані цифри наводяться для прямокутного приміщення, в якому відсутня велика кількість поворотів і кутів.

Пряме контрольоване укладання

Якщо паркет має специфічний візерунок, стандартне укладання може не підійти. Тут не обійтися без контрольованого монтажу.

В даному випадку додаткові витрати паркетної дошки розрахувати досить складно, в прямокутному приміщенні вони можуть становити 5-10% і більше. Отже, такий варіант укладання підходить тільки для підлогового покриття, яке завжди можна докупити.

Звичайне діагональне укладання

Укладання паркетних дощок по діагоналі в наші дні стає все більш привабливим рішенням з точки зору естетики. Даний спосіб характеризується трудомісткістю, проте дозволяє домогтися ефектного результату. Як правило, діагональне укладання проводиться по напряму падіння світла в кімнаті. Початком наступного ряду майже у всіх випадках служить відпиляна ділянка.

Даний вид укладання підлогового матеріалу має на увазі зростання додаткових витрат в стандартному прямокутному приміщенні до 15%. Тому вироби завжди краще купувати «з запасом» або вибирати матеріали, які легко докупити, а не продукт індивідуального замовлення.

Контрольоване діагональне укладання

Цей варіант монтажу паркетної дошки – найбільш витратна в плані підлогового матеріалу і трудомістка робота. Однак краса результату вразить власників приміщення.

Вибравши такий метод укладання паркету, потрібно підготуватися до того, що обсяг додаткових витрат може в підсумку скласти від 10 до 20%. Значення наводиться для стандартної прямокутної кімнати, в якій відсутня велика кількість кутів і поворотів. Точний обсяг перевитрат в даній ситуації визначити важко, отже, контрольоване діагональне укладання може проводитись тільки з використанням покриттів, які легко докупити.

Обсяг додаткових витрат визначається також професіоналізмом і досвідом укладальників паркетної дошки, який би варіант укладання матеріалу не був обраний. Тому самостійний монтаж без відповідних навичок може призвести до зайвих витрат, а не економії.